Dünya ve Türk turizminin önde gelen tatil rotalarından biri olan Bodrum her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Bodrum denince akla sadece tatil değil antik dönemden günümüze kadar uzanan tarihi ve kültürel yerleri de gelmektedir.

Bodrum’da hem denizde yüzmenin ve güneşlenmenin tadını çıkarırken bir yandan da tarihi yerleri gezerek de bölge hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Bodrum'un Bilinmeyen Plajı
Bodrum’un Bilinmeyen Plajı

Bodrum’un eşsiz doğa güzelliğine sahip büyüleyici plajları ve koyları bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Peksimet Koyu adını pek duymadığınız gizemli yerlerden biri… Peksimet Koyu‘nda çok fazla tesis bulunmuyor. Plajı kumdan oluşuyor ve şezlonglarda ücretsiz. Denizin dibi de kum olduğu için rahatlıkla yüzebilirsiniz. Oldukça sessiz, sakin, kalabalık olmayan, huzurlu bir ortam. Bu yüzden aileniz ve çocuklarınızla birlikte güvenli bir şekilde tatil yapabileceğiniz bir yer. Burada çocuklar için hazırlanmış bir kütüphanede bulunuyor.

Arkadaşlarınızla gelirseniz şayet Bodrum marinada tekne kiralayabilir Bodrum’un bütün koylarını gezebilir ve yüzme molaları verebilirsiniz. Her gün bir koyda kalarak tatilinizi uzatabilir ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Akşamları parlayan yıldızları, mehtabı teknenizde izleyebilirsiniz.

Bodrum’da bütçenize uygun olarak, ekonomik bir şekilde konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Pansiyonlar, oteller, butik otellerde kalabilirsiniz.

Kamp alanlarında çadır kurarak doğanın içinde sağlıklı, huzurlu, temiz havada tatil yapabilir, öğlenleri ise denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Peksimet Koyu’nda bütün su sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Sabahın erken saatinde çadırınızdan çıkıp güneşin doğuşunu, kahvenizi yudumlayarak izleyebilirsiniz. Ardından trekking yapabilirsiniz.

Bodrum’a gelmişken sanat güneşimiz Zeki Müren’in Bodrum marinada bulunan evini ziyaret edebilir, sanatçının kullandığı eşyaları, giysileri görebilir ve şarkılarını dinleyebilirsiniz.

Antik tiyatroda düzenlenen festivallere, konserlere gidebilirsiniz. Jip safari yaparak macera dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Bodrum denince akla gece hayatı gelir. Bodrum’da Barlar Sokağı’nda canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir, sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Bodrum Kalesi’nde bulunan kafelerde bölgeye özgü mandarin gazozu içebilirsiniz. Antik dönemde adı Halikarnassos olan Bodrum denince akla elbette Halikarnas Balıkçı gelir. Bodrum’a geldiğinizde ilk göreceğiniz ayrıntı ise Halikarnas Balıkçı’nın sözlerinin olduğu bir tabela olacaktır.

Mükemmel, unutulmaz bir tatilin ardından Bodrum’a özgü organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

[insert page=’izmirde-yapilacak-seyler’ display=’content’]