Muğla denince akla Marmaris‘in büyüleyici koyları, plajları gelir. Kumlubük Plajı‘da bunlardan biri… Marmaris’in 25 kilometre güneybatısında kalıyor. Turunç Koyu’na ise 6 kilometre yanında bulunuyor.

Plaj, berrak ve temiz deniziyle, ince kumdan oluşmuş plajıyla, balık restoranlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği yerlerdendir. Buraya Marmaris’ten tenkeyle rahatlıkla gidebilirsiniz. Plaj, doğayla iç içe huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Burası küçük, mütavazı bir kasaba olan Kumlubük‘e ait bir plaj. Ekolojik turizm açısından da oldukça popüler… Trekking, yürüyüş gibi doğa sporlarını da yapabilirsiniz. Eşsiz bir manzaraya sahip olan plajda yüzmenin, güneşlenmenin keyfini yaşarken zamanın hiç geçmemesini isteyeceksiniz.

Cennetin Dibinde Yaz Tatili
Cennetin Dibinde Yaz Tatili

Plajın, güneydoğusuna doğru gittiğinizde doğanın içinde oldukça gizemli bir mağarayla karşılacaksınız. Mağara 5000 yıl önce oluşmuş oldukça ilginç bir yer. Aynı zamanda Amos Antik Kenti’ni de görmeyi unutmayın. Eski tiyatro binası ve şehir surları oldukça dikkatinizi çekecektir.

Plaj, SİT alanı olarak korumaya alındığı için burada beş yıldızlı otel bulunmamaktadır. 4 ve 3 yıldızlı otel bulunmaktadır. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte çadır kampı kurabilir, doğayla iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal veya piknik yapabilirsiniz. Akşamları güneşin batışını izleyerek çayınızı yudumlayabilirsiniz. Sabahın erken saatinde denizin üzerinden güneşin doğuşunu izleyebilir, organik bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Önünüzü denize, arkanızı yemyeşil bir ormana dönecek ve keyifle güneşlenmenin mutluluğunu, huzurunu hissedeceksiniz. Yeşille mavinin buluştuğu noktada zamanın akıp geçmesini istemeyecek ve buradan mutlu bir şekilde ayrılacaksınız.

Marmaris marinadan kalkan teknelerle dilerseniz bütün koyları görebilir, her koyda mola vererek yüzebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte akşam Marmaris’in en güzel mekanlarından birinde canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyip, sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Çarşıya uğrayıp buradaki ürünlerden sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Muğla, dünyanın en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biridir. Bunun nedeni ise tarihi ve kültürel olarak antik döneme dayanan geçmişinin olması ve büyüleyici ekolojik bir doğaya sahip olması…

Plaja gitmeden evvel ihtiyacınız olan deniz kıyafetlerini ve malzemelerini Marmaris’in merkezinden alabilirsiniz. Marmaris’te konaklayabileceğiniz ekonomik konaklama tesisleri mevcuttur.

Tekne turlarında ise özel hazırlanmış menüden yararlanabilir, alkollü veya alkolsüz içeceklerinizi yudumlarken teknenin üst katında müzik eşliğinde dans edip, denizin üzerinde süzülmenin heyecanını yaşayabilirsiniz.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]