Dünyanın ve ülkemizin en güzel kıyı şeridine sahip olan Akdeniz bölgesi tarihi ve doğasıyla turizmin gözde bölgelerinin başında gelmektedir.

Denizi, plajları, koylarıyla Akdeniz’in en güzel kıyılarından olan Dalyan’da tatil yaparken burada zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz. Marmaris ve Fethiye arasında bulunan Dalyan, Ortaca ilçesine bağlıdır. Ortaca’nın eşsiz büyüleyici manzarasıyla dikkat çeken güzel tatil kasabasıdır. Akdeniz ile Köyceğiz Gölü arasında olduğu için Dalyan Boğazı olarak da bilinmektedir. Yeşilliklerle ve sazlıklarla çevrilmiş lagünlerin yanında oluşmuş doğa harikasıdır.

Akdeniz'in En Güzel Kıyısı DalyanDalyan’da tatilinizi yaparken tarihi ve kültürel gezilere de katılabilirsiniz. Burada mimari özelliğiyle dikkat çeken kral mezarları bulunmaktadır. Aynı zamanda Anadolu’nun eski yerleşimlerinden biri olan Kaunos Antik Kenti’de burada bulunmaktadır.

Arkadaşlarınızla birlikte burada denizde yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşarken tekne turlarına katılarak macera dolu saatler geçirebilirsiniz. Tekneyle labirente benzeyen sazlıkların arasından geçerken bu gizemli güzelliğin sizi nereye çıkaracağını merak edecek ve İztuzu Plajı’na merhaba diyeceksiniz. Burada inip denizin ortasında yürüyerek karşıya geçecek böylece bu eşsiz ve farklı deneyimi yaşamış olacaksınız. Caretta Carettalar, Nil kaplumbağası, mavi yengeçler, binlerce kuş türünün yaşadığı mükemmel bir bölge diyebiliriz. Buranın ekosistemine, florasına hayran kalacaksınız.

Tekne turu yaparken Aşı Koyu, Ekincik Koyu, Kargıcak Koyu’nu görebilir burada yüzme molaları vererek, dalabilir, güneşlenebilirsiniz. Buraya gelmişken kaplıcalardan da faydalanabilirsiniz.

Radar Tepesi’ne mutlaka çıkın ve buradan Dalyan’ın panoramik fotoğraflarını çekebilir, güneşin batışını çayınızı ya da kahvenizi yudumlayarak izleyebilirsiniz. Sülüngür Gölü’ne gidip burada piknik veya mangal yapabilir, sandal gezintisiyle, keyifli sohbetler eşliğinde günü tamamlayabilirsiniz. Buradaki gün batımının güzelliğini unutamayacaksınız.

Dilerseniz arkadaşlarınızla kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz. Sığla Ormanı bunun için ideal yerlerden biridir. Burada doğayla iç içe bir kaç gün kalabilir, huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Trekkin, yürüyüş yapabilirsiniz. Dalyan bütün doğa sporlarını yapabileceğiniz alternatifleri fazla olan bir yerdir. Dönüşte Yuvarlak Çay’a uğrayarak buradaki salıncakta çay üzerinde sallanabilir, sosyal medyada paylaşabileceğiniz güzellikte fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sultaniye Kaplıcası’nın şifalı, kükürtlü sularında yüzebilir, dinç ve sağlıklı kalabilir, tatil dönüşünüzde kendinizi zinde hissedebilirsiniz.

Dalyan’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler vardır. Konaklama için alternatifleriniz oldukça fazla diyebiliriz.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]