Covid-19 virüs salgınına rağmen bir çok kişinin tatil planları yaptığı şu günlerde arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir tatil geçirmeniz için sizlere Türkiye’nin en iyi plajlarını sunmaya devam ediyor.

Kuzey Ege’nin en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Balıkesir’de gezip, görebileceğiniz, denizinde yüzüp, güneşlenebileceğiniz bir çok yer bulunuyor. Gerek antik döneme ait izleriyle gerekse eşsiz güzellikteki doğasıyla sizleri cezbedecek turizm yerlerinden biri.

Ailelerin Tercih Ettiği Plaj
Ailelerin Tercih Ettiği Plaj

Ailenizle birlikte rahatlıkla gidip, huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz adreslerden biri. Dilerseniz pansiyonda kalabilir, isterseniz sezonluk ev kiralayarak rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Balıkesir lokasyon olarak Ege’ye yakın olduğu için günübirlik olarak Çanakkale ve İzmir turuda yapabilirsiniz.

Balıkesir denince akla Cunda Adası ve Ayvalık gelir. Öncelikle yerleşim yerine oldukça yakın olan yürüme mesafesindeki Burhaniye Plajı’ndan söz edebiliriz. Çocuklarınızın güvenle yüzebileceği sığ bir denizi var. Denizin suyu ılık ancak Temmuz ve Ağustos ayında ısınıyor. Evinizden ya da pansiyonunuzdan rahatlıkla yürüyerek ulaşabileceğiniz Burhaniye Plajı’nda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunuyor. Yüzdükten sonra bu mekanlarda karnınızı doyurabilir, duşunuzu aldıktan sonra akşam üstü çayınızı veya soğuk içeceklerinizi yudumlayarak günbatımını izleyebilirsiniz.

Burhaniye Plajı’nın kumu ince ve altın renginde, yüzerken Kaz Dağları’ndan esen kekik kokulu rüzgarıyla serinleyebiliyorsunuz. Buradaki suyun şifa veren etkisi olduğunuda söyleniyor. Etrafı dağla çevrili olduğu için termal özelliğe sahip. Afrodit’i güzelleştiren sulara kendinizi bıraktığınızda çıkmak istemeyeceksiniz. Burhaniye Plajı’nın tercih edilir olmasının sebebi ise ücretli olmaması yani halk plajı olması ve ailelerin rahatlıkla zamanları kaliteli bir şekilde geçiriyor olmaları. Çocukların güvenli bir şekilde yüzebildikleri bir yer.

Ertesi gün Cunda Adası’na gidip orada günübirlik unutulmaz bir tur yapabilirsiniz. Pasaportunuz yanınızdaysa eğer Cunda’nın karşısında bulunan Midilli Adası’na da gidebilirsiniz. Cunda’nın meşhur lokmasını ve dondurmasını yiyerek sahilde gezebilirsiniz. Buradaki çarşıda satılan organik ve otantik ürünlerden satın alabilirsiniz.

Balıkesir’e gelmişken Paşalimanı Adası, Şeytan Sofrası, Sarı Kız Türbesi, Tayieli Köyü, Hasanboğuldu Göleti, Darıdere Tabiat Parkı, Antandros Antik Kenti Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ni görebilir fotoğraflar çekerek yaşadığınız tatili ölümsüzleştirebilirsiniz.

[insert page=’balikesirde-yapilacak-seyler’ display=’content’]