Dünya turizminin önde gelen rotalarından biri olan İzmir gerek tarihi, gerekse büyüleyici güzellikteki doğasıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor.

İzmir’de birbirinden güzel bir çok plaj ve koy bulunuyor. Deniz tatilinin vazgeçilmez rotası olan İzmir listenizde bulunuyorsa eğer mutlaka Yoncaköy sahilini görmelisiniz.

Kafa Dinlemek İçin Yoncaköy'e GidinYoncaköy sahili Selçuk ilçesine bağlı, yerli ve yabancı turistlerin ilgi göstertiği ve her mevsim uğrak yeri olan tatil beldelerindendir. Denizinin maviliği, berraklığı ve kumsalındaki kumuna hayran kalacak, yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini doyasıya yaşayacaksınız. Burada yüzmenin yanı sıra gece hayatını da yaşayabileceğiniz bir yer. O yüzden burada günlerinizi geçirirken hiç sıkılmayacaksınız çünkü eğlencenin her türlü alternatifini burada bulabileceksiniz.

Yoncaköy sahili sessiz ve sakin bir yer olduğu için burada ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Huzur verici bir atmosfere sahip olduğu için ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte güvenli ve eğlenceli tatil yapabilirsiniz.

Yoncaköy sahili Selçuk’da en çok tercih edilen yerlerdendir. Akşam arkadaşlarınızla birlikte balık restoranlarında yemek yiyebilir, şarabınız eşliğinde keyifli sohbetler yapabilirsiniz.

Yoncaköy sahili İzmir merkeze 57 km, Selçuk’a 13 km uzaklıkta yer alıyor. Kuşadası’na olan mesafesi ise 26 km. Aynı zamanda Ahmetbeyli Plajı’na da oldukça yakın… Yoncaköy’un denizi yapı olan derin o yüzden yüzmeyi ve dalmayı seviyorsanız tam size göre diyebiliriz. Yüzmeyi bilmeyenler ise biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor.

Bölgede en çok kefal, isparoz, sarpa, çipura, levrek gibi balıklar yetişiyor. O yüzden bu lezzetli balıkların tadına bakmadan buradan ayrılmayı düşünmeyin.

İzmir Selçuk’da ekonomik olarak konaklayabileceğiniz, bütçenize uygun tesisler bulunmaktadır. Dilerseniz pansiyonda kalabilir, dilerseniz beş yıldızlı bir oteli tercih edebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla birlikte aracınızla gelip bütün tarihi ve doğasıyla dikkat çekici olan yerleri görebilir ve her plajda yüzmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Aracı bulunmayanlar ise tesislerde kalarak, tekne kiralayabilir veya tekne turlarına katılarak bütün koyları ve plajları görebilirler.

Buradan dönüşte mutlaka İzmir Selçuk’ta bulunan Şirince Köyü’nü görmelisiniz. Burada satılan organik Ahududu şurubundan içebilirsiniz. Otantik kafelerde kahvenizi yudumlayarak güneşin batışını izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendiniz ve sevdikleriniz için şarap alabilirsiniz.

[insert page=’izmirde-yapilacak-seyler’ display=’content’]