Eşsiz manzarası, temiz atmosferi, Arnavut kaldırımı dar sokakları, dış mimarisiyle dikkat çeken rengarenk eski taş Rum evleriyle dikkat çeken Bozcaada’da geçireceğiniz tatili yıllar boyu unatamayacaksınız.

Sıcak sularda yüzmeyi sevmiyorsanız eğer Bozcaada plajları tam size göre diyebiliriz. Temiz, turkuaz denizi, doğal, el değmemiş koyları ve plajlarıyla, organik leziz ürünleriyle Bozcaada’nın müptelası olacaksınız. Burada küçük, büyük bir çok koy bulunuyor. Eğer serin suda yüzmeyi sevmiyorsanız buraya Temmuz ayında gelmeniz uygun olur.

Serin Suların En İyi Plajı
Serin Suların En İyi Plajı

Bozcaada denince akla gelen ilk popüler plaj ise Ayazma Plajı’dır. Plajın kumu ince ve altın renginde, denizi ise turkuaz ve derin değil. Buraya bir çok yerden günübirlik olarak gelip yüzenlerin sayısı oldukça fazla… Plajın karşısında restoran ve kafeler bulunuyor. Plajın etrafında ise tesis bulunmuyor. Bu yüzden servisle veya aracınızla buraya gelebiliyorsunuz. Denizde yüzmenin ve güneşlenmenin sonrasında, duş sonrası restoranda balığınızı yiyip, içkinizi deniz manzarası karşısında yudumlamanın keyfini yaşayabilir, güneşin batışını izleyerek daha sonrada çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Burada sezon Mayıs ayında başlayıp Ekim gibi bitiyor. Bu aylarda denize girilebiliyor. Ancak en çok tercih edilen aylar ise Temmuz ve Ağustos ayları… Yaz aylarında kuzeyden esen rüzgar nedeniyle tatilciler rahatlıkla serinleyebiliyor. Bozcaada’nın tercih edilmesinin nedenlerinden biri de kalabalık olmayan koy bulunabilmesi.

Buraya gelebilmek için Sulubahçe ve Habbele Plajı’na giden minibüslere binebilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte ortak bir tekne kiralayarak Bozcaada’nın bütün koylarını gezebilir ve plajlarında yüzmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Bozcaada’da gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunuyor. Adanın nostaljik sokaklarında doyasıya yürüyün ve bol bol fotoğraf çekinin. Şarap fabrikalarına uğrayıp buradaki her çeşit şarapların tadına bakın ve hoşuna giden şarabı satın alın. Rüzgar gülleri ve yel değirmenlerini mutlaka görün. Ayazma manastırına gidip asırlar öncesinin tarihi izlerine tanık olun,  Bozcaada’nın sembolü olan kalesini mutlaka görün. Sanat galerilerini ve saat kulesini de görmeyi unutmayın. Bozcaada’nın üzüm bağlarını görebilir aynı zamanda her çeşit reçellerin tadına bakabilir ve satın alabilirsiniz.

Bozcaada’dan ayrılmadan evvel buraya özel yapılmış otantik ve organik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için alabilirsiniz.

[insert page=’canakkalede-yapilacak-seyler’ display=’content’]