Eşsiz doğa güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Kleopatra Adası’nın ince kumu ve masmavi denizinde yüzmenin ve güneşlenmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Rivayete göre Kleopatra burada denize girer ve güneşlenirmiş. Burada bulunan altın rengindeki kumlar Mısır’dan özel olarak getirtilmiş. Kumlar sadece Mısır’da yer almaktadır. Ada’da piknik, mangal yapabilir, yürüyebilir, trekking yapabilirsiniz. Bütün doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Dilerseniz tekne kiralayarak adanın her yerini gezebilirsiniz. Tekneler, Çamlık iskelesinden kalkmaktadır. Buradan Çamlık Köyü’ne gidebilir, köylülerle sohbet edip kahve içebilirsiniz. Bu köye yakın olan Boncuk Koyu’na gidip dalış yapabilir, yüzebilirsiniz. Burada Mayıs ve Haziran aylarında rutin olarak dalış etkinlikleri düzenlenmektedir.

Kleopatra Adasına Yolculuk
Kleopatra Adasına Yolculuk

Arkadaşlarınızla birlikte kamp alanlarında çadır kurabilir, doğanın içinde, bol oksijenli bir atmosferde macera dolu bir tatil yapabilirsiniz. Akşamları kahvenizi veya içkinizi güneşin batışını izleyerek yudumlayabilirsiniz.

Buraya Marmaris üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çamlık iskelesinden düzenli olarak kalkan teknelerle kumsala gidebilirsiniz. Dilerseniz tekneyle Marmaris’in her yerini gezebilir, bütün plajların, koylarını görebilirsiniz. Buraya gelmişken Cedrea Antik Kenti’ni görmeyi unutmayın. Buradaki antik tiyatro görülmeye değer bir yer. Ada’nın batısında Romalılara ait bir antik tiyatro günümüze kadar varlığını korumuştur.

Kleopatra Plajı’nda bulunan mekanlarda yöresel yemeklerin yanı sıra dünya mutfağından yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ancak burada havaların çok sıcak olmasından dolayı daha hafif yemekler tercih edilmektedir bu yüzden genel olarak zeytinyağlı yemekler ve fast food gibi yiyecekler listenin başında geliyor.

Marmaris sınırlarında bulunan Kleopatra Plajı büyüleyici manzarasıyla her mevsim turist çeken yerlerden biridir. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte Marmaris’te yer alan popüler bir mekanda, canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir ve keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Barlar Sokağı’na giderek burada eğlenebilir, cadde üzerinde bulunan mağazalardan kıyafet alabilir, Marmaris’e özel hazırlanmış olan magnetlerden ve hediyelik eşyalardan da alabilirsiniz.

Covid1-9 virüs salgını nedeniyle değişen alışkanlıklarla birlikte burada ekonomik olarak konaklayabileceğiniz butik otellerde, bungalovlarda kalabilirsiniz. Dilerseniz bir karavan kiralayarak Marmaris’in en güzel rotalarında günübirlik şekilde tatilinizi geçirebilirsiniz.

Buradan ayrılmadan önce bölgede bulunan dükkanlardan kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak otantik ve organik ürünler satın alabilirsiniz.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]