Dünyanın gözde tatil bölgelerinden biri olan Çeşme’de yer alan Sığacık Plajı yeşilin ve mavinin buluştuğu, berrak denizi ve ince kumsalıyla unutulmaz bir tatil yaşayabileceğiniz en güzel plajlardan biri.

Her yıl ve her mevsim yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Çeşme‘de dolu dolu bir tatil sizleri bekliyor. Burada hem dinlenmenin hem de doyasıya eğlenmenin tadını çıkaracaksınız. Yaz sezonunda bütün plajların yoğun olduğunu söyleyebiliriz.

Sığacık Plajı'nda Unutulmaz Bir Tatil
Sığacık Plajı’nda Unutulmaz Bir Tatil

Sığacık Plajı, bir site içinde yer alıyor. Görünür bir yerde olmadığı için böyle bir plajın varlığından kimsenin haberi yok. Plaj bu nedenle çok sessiz ve huzurlu bir yer.  Deniz burada düz bir çarşaf gibi dingin ve sakin… Ancak derin olduğu için çocuklu aileler için uygun bir yer değil.  Fakat dalmayı sevenler için ideal diyebiliriz.  Denizin dibi ise ince kumdan oluşmuş. Siz yüzerken balıklar peşinizden gelebililr. Fakat suyun biraz serin olduğunu bilmenizde fayda var. Sıcak sudan hoşlanıyorsanız eğer Temmuz ayında plaja gelmenizi öneririz.

Plajda yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir yer yok o yüzden tedarikli gelmenizde fayda var. Şayet başka bir yerde konaklıyorsanız buraya günübirlik gelebilirsiniz. Plaja giriş ücretsiz ve siteye ait bir soyunma kabini bulunuyor.

Çeşme’de konaklayabileceğiniz ekonomik tesisler bulunmaktadır. Çeşme’yi ve koylarını gezebilmeniz için burada uzun bir tatil geçirmeniz gerekiyor. Arkadaşlarınızla gelirseniz şayet eğlence dolu bir tatil sizleri bekliyor olacak. Çeşme marinadan bir tekne kiralayıp bütün koyları gezebilir, her koyda yüzüp, güneşlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Dolu dolu bir gün geçirdikten sonra Çeşme’ye dönüp marinada güneşin batışını izleyerek, kırmızı şarabını yudumlayıp, enfes bir balık menüsünün tadıyla ve canlı müzik eşliğinde huzurlu bir akşam saati geçirebilirsiniz. Çeşme’ye gelmişken Alaçatı’ya uğrayıp gezmeyi ve buradaki Rum mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu sokaklarda dolaşmayı unutmayın. Aynı zamanda bir mekanda oturup, arkadaşlarınızla güzel sohbetler eşliğinde, dondurmanızı yiyebilir, buz gibi biranızı içebilir veya meşhur sakızlı muhallebinin tadına bakabilirsiniz.

Çeşme’den ayrılmadan evvel buraya özel yapılmış olan organik ve otantik ürünlerden kendiniz veya sevdikleriniz için hediye olarak satın abilibilirsiniz.

[insert page=’izmirde-yapilacak-seyler’ display=’content’]