[vc_row][vc_column][vc_column_text]İç Anadolu bölgesinin tarihi ve kültürüyle dikkat çeken, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, bağımsızlığın millete ait olduğunun ilan edildiği şehir olan Sivas’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de. Sivas ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Sivas uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Sivas’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Sivas’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Sivas

Mozopotamya kervanlarının geçtiği önemli bir il olan Sivas, Selçuklular döneminde tüccarların sık sık geldiği merkez şehir konumundaydı. Konya’dan sonra en fazla Selçuklu eserlerinin olduğu önemli bir ilimizdir. Gök Medrese, Mavi Medrese, Çifte Minareli Medrese 13.yüzyılda yapılmıştır. Ulu Cami 1100 yılında yapılmış. Sivas, ülkemizin en büyük yüzölçümüne sahip ikinci ilimizdir. Nüfusu 642.224’den fazladır. Kızıldağ’dan doğan Kızılırmak Sivas’ta bulunmaktadır. Burada en çok patates, buğday, şeker pancarı, nohut, kuşburnu, armut, elma.. vb ürünler yetişmektedir. Şehirde en fazla kavak ağacı yetişmektedir. Dağları bodur ağaçlarla kaplıdır. Sivas’a gelmişken Sivas Köftesi,  Kesme Aşı, Baviko, Kelle Tatlısı, Kömbe, Mercimek Batı, Pezik (Dal Turşusu), Peskütan Çorbası, Sivas Katmeri, Hingel, Sübüra, İçli Köfte, Sivas Ketesi, Divriği Pilavı, Sivas Kebabı, Madımak yemeğini tatmadan dönmeyin. Sivas, kemik tarağı, çubuk ahşap kalemi, bıçağı, kilimi ve halısıyla ünlü bir yer.

Sivas’ta gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Kent Meydanı ve Kale Cami, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Abdi Ağa Konağı, Osmanağa Konğaı, Sivas Kalesi, Behrampaşa Hanı, Kurşunlu Hamamı, Ahi Emir Ahmet Türbesi, Ulu Cami, Subaşı Hanı, Taşhan, Meydan Cami, Meydan Hamamı, Güdük Minare, İnönü Konağı, Susamışlar Konağı, Abdulvehhap Güzel Türbesi, Boğaz Köprüsü, Eğri Köprü, Kesik Köprü, Yıldız Köprüsü, Kardeşler Ormanı, Paşa Bahçe, Aksu, Kültür Park, Karaçayır Ormanı, Kültür Park, Kızılkavraz Çamlığı, Paşa Pınarı, Sıcak Çermi, Soğuk Çermik bulunmaktadır.

[insert page=’sivas-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ucuz Sivas Uçak Bileti

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]