Çok ucuz fiyatlarla Bursa Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Sivas’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 20 dakikadır.

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bursa Sivas uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Sivas gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Bursa Sivas Uçak Bileti
Bursa Sivas Uçak Bileti

Roma döneminde  Sebastaia adı ile bilinen Sivas‘ın büyük bir kısmı Romalılar tarafından inşa edilmiştir. Mimari yapıları, tarihi güzellikleri ile oldukça güzel mekanlara sahip olan Sivas, görülmesi gereken yerleri ile dikkat çeker.

Bir diğer adı Koçhisar Gölü olan Hafik Gölü, bulundurduğu balık çeşidi ile adını duyurmuştur. Kentin doğal güzellikleri arasında yer alan göl, Sivaslılar için bir huzur noktasıdır. Dünyanın güneş üzerindeki yörünge hareketlerine göre renk değişiminde bulunan Gökpınar Gölü, dalış yapmak için elverişli bir zemine sahiptir. Gökpınar Gölünün etrafında doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Eski dönemlerde Bizans ve İran arasındaki bölgede sınır karakolu görevi için yapılmış olan Divriği kalesi, bölgenin en eski yapıları arasında yerini alır. Çaltı Çayı üzerinde bulunan kale, geçmişteki konumu itibariyle stratejik bir özelliğe sahiptir.

Sivas Çifte Minareli Medrese, 1271 tarihine inşa edilen yapı günümüze kadar orijinalliğini koruyarak gelmiştir. İlhanlı Veziri tarafından yaptırılan medrese, taç kapısı üzerinde bulunan süslemeleri ile günümüzde tarihçiler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. Çifte Minareli Medresenin karşısında yer alan Şifaiye Medresesi ise tarihte tıp okulu ve hastane olarak kullanılmıştır.

Bursa Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’samsun-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.