Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Muş’ta en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 50 dakikadır.

[insert page=’musda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Muş uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Muş Uçak Bileti
Diyarbakır Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş; tarihi camileri, evleri, köprüleri, yerleşim düzeni, kaleleri, insan ve sokak dokusu ile tam bir Anadolu şehridir. Farklı medeniyetlere kucak açan Muş, ‘Kaleler Şehri’ olarak da bilinir. Günümüzde hala gerek şehir merkezinde, gerekse çevresindeki birçok bölgede Muş’un eski tarihine dair pek çok detay gizlidir.

Muş’un en eski yerleşim yeri olarak bilinen Muş Kalesi, oldukça önemli bir tarihe sahiptir. Arapların Anadolu’ye yerleşmek için yaptığı savaşlar neticesinde fazlasıyla harap olan kale, Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçmiştir. Kalenin etrafında Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’ya ait mezarlar bulunur. Kentin geçmişini yansıtan kale, Muş’ta görülmesi gereken yerlerden biridir.

Muş’un dar sokaklarında gizemini koruyan Muş evleri, tipik Türk mimarisinin bir örneğidir. Genellikle ahşap ve 2 kattan oluşan bu geleneksel evler bölgenin en şirin yapılarını oluşturur. İnsanların yaşam şekline, örf ve adetlerine göre tasarlanan Muş evleri genellikle Selçuklu dönemine ait kalıntılar barındırır.

Roma dönemine ait izler taşıyan Arak Manastırı, bölgedeki en önemli yapılardan biridir. Günümüzde manastırın yalnızca iki adet kilisesi kalsa da, hala içinde pek çok tarihi değer barındırır.

Diyarbakır Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mus-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı