Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Mardin’de en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 45 dakikadır.

[insert page=’mardinde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Mardin uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Mardin Uçak Bileti
Diyarbakır Mardin Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde kenti olan Mardin, farklı medeniyetlerin, kültürlerin ve dinlerin buluma noktasıdır. Şehir merkezinde ve çevresinde yer alan manastır, cami, kilise ve antik kentleri ile kültür turlarının vazgeçilmez şehri olan Mardin, ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında başlarda gelir. Sıcacık ve misafirperver insanların beşiği olan kent, kendine has mimarisi ile oldukça ilgi çekicidir.

1600 yıllık oldukça geniş bir tarihe sahip olan Mardin Kalesi, bölge halkı tarafından ‘Kartal Yuvası’ olarak da bilinir. Hamdaniler tarafından yeniden inşa edilen kalenin 10. yüzyıla ait olduğu bilinir. Bir Mezopotamya şehri olan Mardin Kalesi geniş bir şekilde Mezopotamya Ovası manzarasına eşlik eder. Günümüze kadar Persler, Bizanslılar, Selçuklar, Sümerler, Romalılar ve Osmanlı tarafından kullanılan Mardin Kalesi, günümüzde hala farklı medeniyetlere ait izler barındırır.

Şehrin dar ve taşlı sokaklarında yan yana dizilmiş Mardin evleri, oldukça güzel bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Mimari açıdan dönem halkının ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan evler bir diğer evin manzarasına engel olmayacak şekilde konumlandırılmıştır.

Diyarbakır Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mardin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı