Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Amasya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 50 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Elazığ Amasya uçak bileti al!

Sizde Elazığ‘dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Amasya Uçak Bileti
Elazığ Amasya Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya, Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı şehirdir. Bu nedenle Cumhuriyet tarihimi için büyük bir öneme sahiptir. Amasya aynı zamanda yıllar boyunca krallık başkentliği yapması ile bilinir. Osmanlı döneminde şehzadelerin belirli eğitimlerini almak için sancağa gönderildiği şehir, günümüzde hem Cumhuriyet döneminden, hem Osmanlı’dan pek çok kalıntı barındırıyor.

Eski dönemlerde bölgeye hakim olan Romalılardan günümüze kalan tek eser, şehir merkezinde yer alan Alçak Köprüdür. Adını yıl içinde ırmak suyunun alçalıp yükselmesi ile alan köprü, eski bir mimariye sahiptir.

Amasya’nın Taşova ilçesinde yer alan Borabay Gölü, bölgenin doğal güzelliklerinden biridir. Denizden 800 metre yükseklikte bulunan gölün derinliği ise 25 metredir. Doğal bir krater gölü olma özelliğine sahip olan Borabay Gölü, turistlerin uğrak noktalarından biridir.

Turizm açısında şehrin ilgi çeken bir noktası ise Amasya Kalesidir. Kale, konumu itibarıyla Amasya’yı ayaklar altına alan bir lokasyona sahiptir.

Amasya Yalıboyu ise kuşkusuz şehrin en ilgi çekici yeridir. Yeşilırmak sahil şeridine sıralı olarak dizili olan Yalıboyu evleri 19. yüzyıl Osmanlı mimarisini temsil eder. Günümüzde bu evler otel, bar, kafe, restoran gibi çeşitli amaçlarla kullanılıyor.

Elazığ Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlarka..