Çok ucuz fiyatlarla Kars Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 40 dakikadır.

[insert page=’musda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kars Muş uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Kars Muş Uçak Bileti
Kars Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu’nun tarihsel güzellikleri ile ön plana çıkan ili Muş; etnik yapısını yansıtan evleri, kaleleri, köprüleri ve camileri ile oldukça ilgi çekici bir hava yansıtır. Köklü bir geçmişe sahne olan şehir, bilhassa Anadolu’ya göç eden kavimlerin ilk mesken ve savunma merkezlerinden biridir. Tarihi özelliğinin yanı sıra asırlar öncesine dayanan antik cami ve kiliseleri ile kent, inanç turizminin de yoğun olarak yaşandığı merkezlerden biridir.

Uzun yıllar boyunca Moğol istilaları döneminde adı sıklıkla geçen Muş Kalesi, şehrin bilinen en eski yerleşim yeridir. Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçen yapının çevresinde farklı tarihlere ve medeniyetlere ait önemli kalıntılar mevcuttur. Günümüzde Anadolu’nun en eski dönemlerine dair pek çok ipucuna rastlanan Muş Kalesinde özellikle Osmanlı ve Selçukluya ait mezarlar göze çarpar.

1307 tarihinde iki katlı olarak inşa edilen Yıldızlı Han, şehrin karakteristik yapısını özetler niteliktedir. Alt katı kesme taştan meydana gelen hanın üst katı ise kerpiçtendir. Alt katını yıllar boyunca çeşitli esnafların kullandığı bilinen Yıldızlı Hanın üst katı ise 52 odadan oluşan bir oteldir. Muş evlerinin genel özelliklerine hakim olan bina görülmeye değerdir.

Kars Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kars-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mus-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kars Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.