Çok ucuz fiyatlarla Konya Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 5 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Konya Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Konya Diyarbakır Uçak Bileti
Konya Diyarbakır Uçak Bileti

Dünyanın en eski şehirleri arasında bulunan Diyarbakır, tarih boyunca çok sayıda medeniyet tarafından hem savunma merkezi, hem de mühim bir mesken yeri olarak kullanıldı. Günümüzde bu özelliğini pek çok yerinde yansıtan şehir; hanları, medreseleri, surları, kaleleri ile ön plana çıkar. Yıllar boyunca süregelen ve yöresel tarzını en güzel şekilde yansıtan kültürü ile bambaşka bir atmosfer çizen Diyarbakır, doğal güzellikleri ile de adından söz ettirir.

Adını içinde yer alan kuyudan çıkarılan sülüklerden alan Sülüklü Han, 1683 yılına ait bir yapıdır. Kurtuluş Savaşında süvari birliklerinin karargahı olarak kullanılan hanın 5 dilde yazılan önemli bir kitabesi bulunur. Siyah bazalt taşından inşa edilen yapı ilk dönemlerinde 3 katlı ve 18 odalı olarak uzun yıllar boyunca kullanıldı. Günümüze kadar tek katının ulaştığı görülen Sülüklü Han, çeşitli şarap ve kahve türlerinin en bilindik merkezi olarak ziyaretçilerine açıktır.

Dünyanın en geniş kemerli taş köprüsü olma özelliği taşıyan Maladabi Köprüsü, Diyarbakır’ın önemli simgelerinden biridir. Artuklu Beyliği tarafından inşa edilen yapı yıllar boyunca önemli bir kervan yolu olarak kullanıldı.

Konya Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’konya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Havalimanı içinden de Konya Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.