Çok ucuz fiyatlarla Erzincan Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzincan’dan Diyarbakır’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 20 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Erzincan Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Erzincan’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzincan Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’a nerelere gidebiliriz?

Erzincan Diyarbakır Uçak Bileti
Erzincan Diyarbakır Uçak Bileti

Türkiye’nin yerleşime açık en eski şehirlerden biri olan Diyarbakır, yıllar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapması ile bilinir. Cami, kilise, kervansaray, han ve müze gibi kültürel turizm açısından pek çok yapıya sahip olan şehir, ülkemiz için oldukça büyük bir değer barındırır. Kültürel tarihinin yanı sıra kent, gerek şehir merkezinde, gerekse çevresindeki tabiat güzelliği ile de ilgi çekicidir.

M. S. 639 yılında bölgenin Türkleşmesi ile Mar Toma Kilisesinin camiye çevrilmesi sonucu meydana gelen Diyarbakır Ulu Cami, Anadolu’nun en eski camilerinden biridir. ‘5. Harem-i Şerif’ olarak tanınan cami, İslam uygarlığı açısından oldukça büyük bir öneme ev sahipliği yapar. Hanefiler ve Şafiler olarak iki ayrı bölümü bulunan caminin duvarlarında farklı medeniyetlere ait pek çok kitabe yer alır.

Kesme taştan yapılan süslü minberi ile ilgi çekici bir görünümde olan Behram Paşa Cami, modern sıkıştırma tekniği ile de oldukça ünlüdür. Mimar Sinan eseri olan cami, 16. yüzyıl İznik Çinilerine sahiptir. Behram Paşa Cami, mimari açıdan kentin en gözde yapıları arasındadır.

Erzincan Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzincan Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’erzincan-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzincan Havalimanı içinden de Erzincan Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzincan Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı