Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kastamonu’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 30 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kastamonu Amasya uçak bileti al!

Sizde Kastamonu’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kastamonu Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Kastamonu Amasya Uçak Bileti
Kastamonu Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya, 7500 yıllık köklü geçmişi neticesinde Anadolu’nun en eski şehirlerinden biridir. Bölge Türklerin eline geçene kadar yüzyıllar boyunca çeşitli kültürler, milletler ve dinler tarafından yönetim merkezi olarak kullanıldı. Özellikle Anadolu Selçukluları tarafından uzun yıllar boyunca hakimiyet altına alınan Amasya, günümüzde Selçukluların en güzel miraslarına da hakimdir. Osmanlı döneminde şehzadelerin padişah olmadan önce eğitimleri için sancak beyliği olan bu merkeze gönderilmesi ile kent, şehzadeler şehri olarak da bahsettirir. Anadolu’nun örnek şehirleri arasında gösterilen merkez, özellikle bahar ve yaz aylarında kültür turlarının aktif olduğu noktadır.

Kentin en hareketli ve gözde noktası Yeşilırmak sahili boyunca uzun bir şeride dizili olan Yalıboyu evleridir. Amasya’nın tarihi mimarisini gözler önüne seren bu evler 19. yüzyıl Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerini simgeler. ‘Bağdabi’ veya ‘hımış’ yapım tekniğinin kullanıldığı yapılar tamamen ahşaptan oluşur. Günümüzde mesken amacı dışında müze, restoran, bar ve otel gibi amaçlar içinde kullanılan Yalıboyu evleri, kente gelen turistlerin beğenisini toplar.

Kastamonu Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kastamonu Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kastamonu-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kastamonu Havalimanı içinden de Kastamonu Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kastamonu Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.