Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Malatya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 40 dakikadır.

[insert page=’malatyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kütahya Malatya uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Malatya Uçak Bileti
Kütahya Malatya Uçak Bileti

İlk yerleşimin milattan önce 7000’li yıllara dayandığı bilinen Malatya, kültürel ve doğal açıdan zengin bir yelpazeye sahiptir. Yeni Malatya ve Eski Malatya ”Battalgazi” olarak ayrılan kent, farklı çağlarda çeşitli uygarlıkların birbirinden güzel eserlerine sahiptir. Kanyonları, şelaleleri, mesire alanları ile hoş bir tabiata hakim olan Malatya; aynı zamanda ören yerleri, camileri ve köprüleri ile de ünlüdür.

Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biri olan Arslantepe Ören Yeri, Malatya şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan Orduzu beldesi sınırlarındadır. Uzun yıllar boyunca Fransız ve Alman arkeologlar tarafından yürütülen kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 5000’li yıllara dayandığı görülen höyük özellikle Bizans ve Roma dönemi eserleri ile göz kamaştırır. Bölgede ele geçirilen önemli eserler günümüzde Ankara’da yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenir.

Roma İmparatoru Titus zamanında yapılan Eski Malatya Şehir Surları, (Malatya Kalesi) şehrin önemli tarihi yapılarının başında gelir. Bölgeye hakim olan pek çok medeniyet tarafından uzun yıllar boyunca yapımı devam eden surlar ilk olarak 2850 metre uzunluğunda yapılsa da günümüze kadar 550 metresinin ulaştığı görülür.

Kütahya Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kutahya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kütahya Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.