Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 25 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kütahya Amasya uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Amasya Uçak Bileti
Kütahya Amasya Uçak Bileti

Bir Anadolu kentinin tüm özelliklerine hakim olan Amasya, Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz bölümündedir. 7500 yıllık bir tarihe kapılarını açan şehir, Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Sahip olduğu zenginlikler ile kültürel bir atmosfere kapılarını açan Amasya, kendine özgü mimarileri ve yerleşimi ile dikkatleri üzerine çeker.

Bölge halkı tarafından ”Harşena Kalesi” olarak da adlandırılan Amasya Kalesi, şehre hakim olan Harşena Dağı üzerindedir. Yeşilırmak sularından 300 metre yükseklikte bulunan kale, deniz seviyesinden ise 700 metre yüksekliktedir. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan yapı, rivayete göre Pontus Krallığı tarafından inşa edildi. İçeri şehir, kızlar sarayı ve yukarı kale olmak üzere üç ayrı bölüme ayrılan kale, şehrin en eski yapılarından biridir.

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en belirgin örneklerinden biri olan Yalıboyu evleri, şehrin en ilgi çekici bölgesidir. Uzun yıllar boyunca ayakta kalan yapılar birbirinin manzarasına engel olmayan bir mimariye sahiptir. Günümüzde çeşitli amaçlar için kullanılan Yalıboyu evleri, kültürel ve tarihi dokusu ile her kesimden insanın ilgisini çeker.

Kütahya Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kutahya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kütahya Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.