Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Şırnak’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 20 dakikadır.

[insert page=’sirnakda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Şırnak uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Şırnak Uçak Bileti
Çanakkale Şırnak Uçak Bileti

Şırnak, Anadolu ve Mezopotamya arasında bir köprü durumundadır. Bulunduğu stratejik konumundan dolayı yıllarca pek çok farklı uygarlığın hakimiyeti altına girmiş olan Şırnak, ‘Mezopotamya kenti’ olarak da bilinir. Bölgede hüküm süren medeniyetler yıllar boyunca Şırnak’ta kalıcı eserler bırakmıştır. Şehir doğal güzellikleri, kültürü ve tarihi yapıları ile gezginlerin uğrak noktalarından biridir.

639 yılında Abbasiler tarafından kiliseden camiye dönüştürülen Cizre Ulu Cami, bölgenin en köklü yapıları arasında yerini alır. Yapımı tam olarak bilinmeyen Ulu caminin 1156 yılında ise minaresi eklenmiştir. Günümüze dek çok kez onarımdan geçen caminin kapısı oldukça değerlidir. Kapısının üzerinde ayet ve hadisler yazılı olduğu için pek çok din adamı ve tarihçi tarafından da bölgenin tarihini aydınlatmak amacı ile uzun dönem araştırılmıştır. Caminin ayetli bölümleri günümüzde Topkapı Sarayı Müzesinde sergileniyor. İnanç turizmi olarak da adını duyurmuş olan Şırnak, Türkler için önemli olduğu kadar Hristiyan dünyası için de önemlidir.

Osmanlı döneminde yapıldığı bilinen Beyaz Köprü, Uludere ilçesinde yer alır. Yıllar içinde bölgede meydana gelen olaylardan dolayı tahrip edilen köprü, şehrin önemli yapıları arasında bulunur.

Çanakkale Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sirnak-serafettin-elci-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.