Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Elazığ’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 15 dakikadır.

[insert page=’elazigda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Elazığ uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Elazığ Uçak Bileti
Çanakkale Elazığ Uçak Bileti

Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan geçiş yolları üzerinde yer alan Elazığ‘nın tarihi M. Ö. 20. yüzyıllara dayanır. Ticaretin ve kültür uygarlığının en işlek yolları arasında yer aldığı için kent, eski dönemlere ait pek çok kalıntı barındırır. Harput Antik Kentinin içinde yer alan Harput Kalesinin tarihi M. Ö. 20. yüzyıla dayanır. Dikdörtgen bir plan üzerine iç ve dış kale olarak inşa edilen  yapı Urartulara aittir. Günümüze kadar birkaç kez onarılan kalenin diğer adı ise ‘Süt Kalesidir’. Elazığ Ovasını panoramik bir manzara halinde alan Harput Kalesinin yakınında tarihi bir müze ve kilise de yer alır.

Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından 1156 ve 1157 yıllarında yapılan Harput Ulu Cami, Anadolu da bulunan en eski camiler arasında yerini alır. Günümüze kadar birkaç kez onarımdan geçen cami, hala ibadete açıktır.

179 yılında inşa edilen ve Anadolu’nun en eski ibadet mekanlarından biri olan Meryem Ana Kilisesi şehir merkezinde yer alır. Süryani Kilisesi, Kızıl Kilise ve Yakubi Kilisesi olarak da adlandıran bu mekan, oldukça ilgi çekici bir mimariye sahiptir. Meryem Ana Kilisesi, Elazığ’da inanç ve kültür turizminin yoğun olduğu yerlerden biridir.

Çanakkale Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.