Çok ucuz fiyatlarla Bursa Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Şırnak’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 50 dakikadır.

[insert page=’sirnakda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bursa Şırnak uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Şırnak Uçak Bileti
Bursa Şırnak Uçak Bileti

Konumu itibariyle de oldukça stratejik bir noktada bulunan Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin medeniyetler beşiğidir. Finik Ören Yeri ve Kasabası M. Ö. 4000 yılından kalmıştır. Bu tarihi ve kültürel yapı Cizre ilçesinde yer alır. Finik Kalesi ile oldukça yakın olan ören yerinde insan eli ile yapılmış farklı dönemlere ve uygarlıklara ait kadın ve erkek kabartma figürlerinin yanı sıra çeşitli izler de yer alır.

Cizre Ulu Cami, 639 yılında Hz. Ömer döneminde bölgenin Türkleşmeye başlaması ile eski bir kiliseden camiye dönüştürülmüştür. Cizre Emiri’nin oğlu Emir Ali Sencer tarafından 1160 yılında onarılmıştır. Kesme taştan yapılan yuvarlak minaresi ise 1156 yılında ilave edilmiştir. Girişinde bulunan Kuran’dan alma yazıları ile de ilgi gören Cizre Ulu Cami, bölgedeki önemli ibadet mekanlarından biridir. Selçuklu dönemine ait olan Ejderha Kapı Tokmağı, camide bulunan en önemli eserdir. Kapı tokmağı İstanbul’da Türk ve İslam Eserleri Müzesinde sergileniyor.

Önemli bir inanç merkezi olan Şırnak’ta bulunan Hz. Nuh’un Türbesi de, şehirde görülmesi gereken yerler arasındadır. Büyük tufandan sonra Cizre’ye yerleşen Hz. Nuh vefatından sonra Nuh Camiye defnedilmiştir.

Bursa Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sirnak-serafettin-elci-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.