Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Şırnak’a haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 23 saat 5 dakikadır.

[insert page=’sirnakda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Erzurum Şırnak uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Erzurum Şırnak Uçak Bileti
Erzurum Şırnak Uçak Bileti

1990 yılında çevresindeki bazı yerleşim yerlerini bünyesine alarak il olan Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin uç şehirlerinden biridir. Irak ve Suriye birleşkeninin sınır noktası olan kent, Cudi Dağı eteklerinde kuruludur. Cizre surlarının gemi şeklinde olması ve Hz. Nuh Peygamberin türbesinin Cizre’de olması sebebi ile Şırnak günümüzde Türkiye’deki önemli inanç turizm bölgelerinden biridir.

Finik Ören Yeri ve Kalesi, bölgenin en eski tarihlerine dayalı önemli değerlerinden biridir. Finik Kalesinin oldukça yakınında yer alan yapı, geniş bir alanı kapsar. M. Ö. 4000 yılından kalma olan bölge Cizre ilçesinde yer alır. İçinde ve çevresinde çeşitli dönemlere ait kale, kervansaray, mağara, oyularak yapılan yaşam alanları, kadın ve erkek kabartmaları, motifler ve figürler bulunur. Ören yeri kentin kültürel tarihini simgeleyen bir yapıdır.

Hz. Ömer döneminde bölgenin İslam ordularının eline geçmesi sonucu eski bir kiliseden camiye dönüştürülen yapı, ‘Erderli Kapı Tokmağı’ ile oldukça ilgi çekicidir. Selçuklu döneminin önemli bir mimari özelliğini yansıtan Cizre Ulu Caminin önemli eserleri İstanbul’da yer alan Türk İslam Eserleri Müzesinde bulunur.

Erzurum Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’erzurum-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sirnak-serafettin-elci-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzurum Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı