Çok ucuz fiyatlarla Bursa Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Bingöl’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat 20 dakikadır.

[insert page=’bingolde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bursa Bingöl uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Bingöl’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Bingöl uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bingöl’de nerelere gidebiliriz?

Bursa Bingöl Uçak Bileti
Bursa Bingöl Uçak Bileti

Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde adı geçen Bingöl‘e bu isim, Büyük İskender tarafından verilmiştir. Büyük İskender dayanılmaz ağrılarına karşı defalarca farklı doktorlardan yardım almış fakat hiç biri çare olmamıştır. Ağrılarını geçiren Ab-ul Hayat suyunu içtiği cennet suyuna, Çapakçur adını vermiştir. Ardından Mingöl olarak adlandırılan bölge günümüzde Bingöl adını almıştır.

Solhan ilçesinde yer alan yüzen üç adanında karaya herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Ülkemizde oldukça ender görülen bu doğa oluşumu, yörede yaşayan kişiler tarafından keşfedilmiştir. Oldukça ilginç bir görünüme sahip olan Yüzen Ada, şehirde görülmesi gerekenler listesinde yer almalıdır. Çir Şelalesi 100 metre yükseklikte olan kayalığın ortasından akarak dere yatağına düşer. Şehirdeki tabiat güzellikleri sınıfına ait Çir Şelalesi, Uzundere Köyünde yer alır.

Rüzgar ve akarsu gibi kuvvetler tarafından aşınarak meydana gelen Buban Bacaları, Kapadokya görünümünde yüzey şekillerine sahiptir. Ülkemizde çok fazla tanıtılmadığı için herkes tarafından bilinmeyen Buban Bacaları görülmeye değer bir görselliğe sahiptir.

Ilıca Kaplıcaları ve Termal Tesisler, ulaşım açısından da elverişli Bingöl Erzurum Karayolu üzerinde bulunuyor. İçerdiği mineraller neticesinde sağlık içinde oldukça faydalı olduğu düşünülen kaplıcalar, çok sayıda yabancı turist çekmektedir.

Bursa Bingöl uçak bileti fiyatları

Bingöl seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bingöl seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Bingöl uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Bingöl uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’bingol-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Bingöl uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.