SunExpress uçak bileti fiyatları karşılaştırmalı olarak sunar. SunExpress ucuz uçak bileti için TatilCity.NET  adresinden ucuz uçak bileti araştırması yapabilirsiniz. İlk olarak Antalya’da kurulan SunExpress, ülkemizin önemli havayolu şirketleri arasındadır. Firma, Türkiye’nin popüler tatil yörelerinden biri olan Antalya merkezlidir. İlk olarak 1989 yılında kurulan ve daha sonra ikinci merkezini 2006 yılında İzmir’de açan SunExpress, Avrupa tarifeli ve charter seferler düzenlemesi ile de yoğun bir yolcu trafiğine sahiptir.

SunExpress Uçak Bileti

SunExpress küresel havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortaklığı ile kuruldu. Antalya’da kurulan firma, ilk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştirdi. Günümüzde hala tüm faaliyetlerini güçlü hissedar yapısıyla Alman ve Türk sivil havacılığının deneyimli bilgi ve birikimlerinden faydalanarak sürdürüyor. Başta Almanya olmak üzere, Avrupa ile Antalya arasında charter seferler düzenlemesi ile adını duyurdu. Turistik uçuşlar düzenleyen bir perspektifte ilerleyen Sun Express, Antalya ve Frankfurt arası uçuşlarıyla da Türkiye’nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolları arasındadır. SunExpress uçak bileti fiyat politikası rekabetçidir.

SunExpress, Anadolu’ya aktarmasız sefer düzenliyor

Söz konusu tarihten bu yana tarifeli uçuş sayısını hızla artıran firma, 2006’nın mart ayında ikinci merkezini İzmir’de açtı. İzmir’den iç hat seferlerine başlayan firma, seferleriyle birlikte İzmir’i, Anadolu şehirlerine aktarmasız seferlerle bağlayan ilk havayolu şirketlerinden biri oldu. Bugün itibarıyla İzmir’den yurt genelinde farklı bölgelere en çok uçuş yapan hava yolu şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Öte yandan 2010 yılında Türkiye’den Anadolu şehirlerine ve Almanya’nın kayda değer merkezlerine tarifeli uçuşlarına başladı.

Yıllar içinde başarılı bir grafik çizen SunExpress, 2011 yılında ise Almanya’daki “SunExpress Almanya’yı” kurdu. Bu sayede uçuş perspektifini daha da genişletti. Almanya’dan Mısır’a, İspanya’dan Kanarya Adaları, Girit, Rodos gibi Yunan Adaları’na uçuş düzenledi. Aynı zamanda bu kesin adımı ile de SunExpress, turistik uçuşlarla marka bilinirliğini artırdı.

Türkiye ve Avrupa genelinde birçok ülkeden toplam 3 bin 800 kişiyi istihdam ediyor

SunExpress, özellikle 2012 yılına geldiğinde uluslararası düzeyde dünyanın farklı şehirlerine düzenlediği uçuşları artırma politikası uyguladı. Bünyesine pek çok departman ekleyen firma halihazırda ‘SunExpress Plaza’ adlı binada faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bugün Antalya’daki ofisi Türkiye genelinde öne çıkan pek çok firma ile yarışır pozisyondadır.

Yeşil bina konseptini yaymaya yönelik çatısına yerleştirdiği güneş panelleri ile de kendi enerjisini üretiyor. Son yıllarda doğayla barışık yapısı nedeniyle tercih edilen alternatif enerji kaynaklarından faydalanıyor. Güneş enerjisi sistemi ile yararlı ışığın binaya dağıtım sistemi kullanılıyor. Firma Türkiye ve Almanya arasında haftada  1020 kez tarifeli ve charter uçuşlar gerçekleştiriyor.

SunExpress kuruluşunun ardından yıllar içinde gelişimini ve kapasitesini artırdı. Ortaya koyduğu hedefleri doğrultusunda sürdürülebilir büyümesini korudu. 10 adedi opsiyonlu olmak üzere toplam 50 Boeing 737-800NG ve 737-8 MAX için Boeing ile anlaşma yaptı ve dünya genelinde varlığını ilerletti.  Orta menzilli jet sınıfında yer alan bu uçaklar, çevre kirliliğine karşı duyarlı şekilde geliştirildi ve yüzde 14 oranında daha az yakıt yakıyor. Ayrıca tasarım sırasında kullanılan gelişmiş teknolojisi sayesinde daha az gürültü ve emisyonu ile eski modellere göre daha az bakım gerektiriyor.

Yolcular, çeşitli avantajlar ile bütçelerine uygun tercihte bulunuyor

Her bütçeye daha kaliteli bir yolculuk sunma amacı ile SunExpress, yeni ücret sınıflarını yolcularına tanıttı. Söz konusu yeni sistem içinde Sun Express yolcuları, yeni ücret/hizmet sınıfları olan SunEco, SunClassic ve SunPremium’u  kendi bütçelerine göre herhangi birini seçebiliyor. Aynı zamanda firma, yolcularına seyahat sırasında uçak içi eğlence amacıyla kablosuz internet bağlantı ile akıllı telefonları veya tabletleriyle keyifli bir yolculuk vaat ediyor.

sunexpress uçak bileti
SunExpress uçak bileti

SunExpress, ulusal ve uluslararası birçok sertifikaya sahip

Müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerini sürdüren Sun Express, kalite yönetimi açısından ISO 9001, çevre yönetimi açısından ISO 14001, sağlık ve güvenlik değerlendirmesi alanında OHSAS 18001, yönetim sistemleri açısından ISO 10002 sertifikalarına sahiptir. SunExpress, aynı zamanda IATA’nın IOSA (yüksek güvenlik standartları) onayına da elinde bulunduruyor. Tüm bu kavramlar eşliğinde firmanın örgütsel yöntemleri ve yönetim sistemleri açısından küresel denetim sürecini başarıyla tamamladığı görülür. Ayrıca çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile müşteri memnuniyeti konularında şirket içi hedeflerine yönelik, ‘Çevre & İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası’, ‘Bilgi Güvenliği Politikası’, ‘ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ ve ‘Müşteri Memnuniyeti Politikası’ oluşturdu.

SunExpress, düzenlediği kampanyaları

SunExpress Bonus

Firma 10 + 1 sistemi ile  on kez uçuşlarında SunExpress’i tercih eden kişilere bir bedava uçuş hakkı tanıyor. Söz konusu kampanya her uçuş için geçerli. Yani nereye uçtuğunuz veya bu yolculuk için ne kadar ödediğiniz önem arz etmiyor. Rezervasyonu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Firma, zorunlu herhangi bir tarih belirlemiyor. Bu yolculukta tüm detayları siz belirliyorsunuz.  Kampanya kapsamında ücretsiz bilet üç yıl boyunca geçerliliğini koruyacak şekilde kişilere sunuluyor. SunExpress’in bu avantaj doğrultusunda uyguladığı tek kural olarak uluslararası ücretsiz uçuş için en az beş uluslararası uçuş yapmış olmanız gerekiyor.

BonusPuanları: Toplayın ve Kullanın

Yolcularını karşısına dönemsel avantajlar ile çıkan firma kampanya çerçevesinde BonusPuan adı verilen ve tüm uçuşlarda biriken bonuslarınızı dilediğiniz gibi kullanma şansı tanıyor. Dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz bonuslarınızı; dostlarınızı SunExpress Bonus’a davet ederek artırabilirsiniz. SunExpress uçak bileti seyahat sigortası da yapar.

Payback

Sun Express’ten yapılan her uçuşta puan kazanabilirsiniz. Uçuş seçmeniz halinde eğer bakiyenizde mevcutsa bonuslarınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi iki kez ödüllendirebilirsiniz.

Uçak içi lezzetli ve hafif ikramlarla yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz

Müşteri memnuniyetini esas alarak yurt içi ve yurt dışı turlar düzenleyen SunExpress, yolcularının rahat ve eğlenceli bir yolculuk geçirmesi adına gerek ulusal, gerekse uluslararası hatlarda; çeşitli sıcak, soğuk, alkollü, alkolsüz içecekler ile lezzetli yiyecek ve tatlılar sunuyor. Gökyüzünün doruklarında birbirinden lezzetli tatlar ile sizi buluşturan SunExperess, aynı zamanda Türkve dünya mutfağından çeşitli gastronomi lezzetleri sunuyor. Uçuşta talep edilen yiyecek ve içecekler ücretlidir. Menülerin ücret bilgisi için SunExpress’in web sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uçuştan 36 saat önce özel sipariş verebilirsiniz

Uçuştan saatler önce vereceğiniz siparişler ile SunCafé’den bir Premium menü seçerek yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için SunExpress web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Çeşitli gıda alerjisi olan yolcular için büyük bir avantaj sağlayan firmaya özel uçuştan 36 saat önce çağrı merkezine ulaşarak  5 EURO ek ücret karşılığında özel yiyecek ve içecek siparişi verebilirsiniz.

SunExpress uçak bileti web sitemizden alınmaktadır. Ucuz uçak bileti için de TatilCity.NET