Devlet Hava yolları tarafından 1959 tarihinde ilk seferi başlatılan İstanbul-Kastamonu yolculuğu talep sayısının azlığı nedeni ile iptal edildi ve 1990 senesinde “her ile bir havaalanı” kampanyası nedeni ile 1.000×30 metre uzunluğundaki pistiyle, terminal binasıyla yeniden yolculara kapısını açtı. Yılın her dönemi web sitemizde ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti bulabilirsiniz. Kastamonu’dan farklı şehirlere; veya Kastamonu’ya uçuş gerçekleştirmek isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

TatilCity.NET üzerinden ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti de alınıyor. En hızlı ve güvenilir şekilde ucuz uçak bileti bulunuyor.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti
Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Kastamonu Havaalanı ülkemizin son yıllarda kazandığı havaalanlarından biridir. Yıllar içinde geliştirilen bir çerçeve etrafında daha da yeni bir yüz gösterir. Devamlı olarak artan pist uzunluğu 1994 senesine gelindiğinde  2.400 metreye çıkarıldı. 2008 yılında geçici olarak Savunma Sanayi Başkanlığına devredilen havalimanı, özellikle o dönem içinde askeri ve eğitim uçuşları için kullanıldı.

2010 yılına gelindiğinde Kastamonu Havaalanı‘nın mevcut kapasitesinin yetersiz olacağı düşünülüp ve yeniden restore kararı alındı. Aynı yılın Haziran ayında ise Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar başlatıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde yenileme çalışmalarından sonra 2013’ün temmuzunda havaalanı yeniden hizmete geçti.

[insert page=’kastamonu-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Havalimanı ulaşım bilgileri.

Kastamonu Havalimanı ucuz uçak bileti

Kastamonu Havaalanı’na ulaşım için pek çok seçenek bulunur. Bunlar arasında sıklıkla tercih edilen ulaşım aracı otobüstür. Belediyenin tahsis ettiği toplu taşıma aracı ile havaalanından şehir merkezine yada şehrin herhangi bir noktasından havaalanına gitmek mümkündür. Aynı zamanda havayolu şirketleri veya havaalanı tarafından hizmete sunulan HAVAŞ gibi özel araçlar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra havaalanı içindeki taksi hizmetinden de yararlanılabilir. Aynı zamanda Kastamonu Havaalanı içinde yer alan rent a car firmaları ile anlaşıp araç kiralama firmasından bütçenize uygun arzu edilen modeli temin edebilirsiniz. Tüm bunların çerçevesinde yolcular Kastamonu Havaalanı‘na ve Kastamonu’dan merkeze ulaşım için herhangi bir sorun yaşamaz. Ulaşım için yoğun bir trafiğe sahip olan Kastamonu Havalimanından arzu edilen doğrultuda araç bulmak mümkündür.

Ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti bulabiliriz

TatilCity.NET’de Kastamonu Havalimanı uçak bileti de aranır. Kastamonu’dan uçmak isteyen yolcular kolaylıkla Kastamonu Havaalanı ucuz uçak bileti bulabilir.

Kastamonu Havaalanı Konumu

[insert page=’kastamonuda-yapilacak-seyler’ display=’content’]