Orta Asya’da bir devlet olan Moğolistan doğu ve güneyden Çin Halk Cumhuriyeti, kuzeyden Rusya Federasyonu ile çevrelenmiştir. Başkenti Ulan Batur olan ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımızın Moğolistan vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Moğolistan vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Moğolistan vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Moğolistan vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Moğolistan vizesi almak isteyenler..

İklimin belirgin özellikleri Orta Asya’ya özgü mevsimlik aşırı sıcaklık değişimleri gösterirken kuraklık da mevcuttur. Yağış ortalaması 312 mm ile 50 mm arasında değişim gösterir. Açık ve güneşli gün sayısı ülkede oldukça fazladır. Yaz sıcaklıkları ülkenin hemen hemen aynıyken kışın belirgin bölgesel değişimler görülür.

Altay Dağları her ne kadar çıplak olsa da kuzeyinde yer alan sıradağlar kozalaklı ve yaprak döken türlerin yer alması ile dikkatleri çeker. Gobi Çölü ilk bahar ve yazın başlarında otsu bitkilerle kaplanır.

Ucuz Moğolistan Vizesi
Ucuz Moğolistan Vizesi

Doğal yaşam ülkede oldukça zengindir. Güneyde de Orta Asya’ya özgü antiloplar, ceylanlar, yaban eşekleri, yaban atları, kuzeyde Sibirya’ya özgü iri boynuzlu geyikler, yaban tavşanları, vaşaklar görülür. 1960’larda kurulan geniş devlet çiftliklerinde tarım etkinlikleri yapılmakla beraber burada bulunan hayvancılık ürünlerini devlete satan kooperatiflerde faaliyet gösterilir. Kişilere verdikleri hizmet oranında ücret ödenmektedir. Kişisel kullanım için oldukça az sayıda hayvan beslemesine izin verilir.

Oldukça sert geçen kış büyük sorun teşkil eder. Tarıma elverişli alan 124 milyon hektarda sadece 1.3 milyon hektardır. Alanın toplamının % 79’unu otlak ve çayırlar meydana getirir.

Başlıca tarım ürünleri arasında çavdar, yulaf, patates, arpa ve buğday oluşturur. Tarımda makineleşme dikkat çeker. Ekonomik getirinin en önemlilerinden birisi hayvancılıktır. SSCB yatırımlarıyla İkinci Dünya Savaşı sonrasında hızlı bir gelişme gösteren endüstri sektöründe öne çıkan dallar arasında; et işleme, sabun, deri yapı gereçleri, çimento, deri ayakkabı, yünlü dokuma ve madenciliktir.

Ucuz Moğolistan vizesi alıyoruz

Kereste üretimi ülke topraklarının sadece %10’luk kısmının ormanlarla kaplı olması nedeniyle yalnızca yerel önem taşır. Maden yönünden Moğolistan zengin ülkelerden birisidir. Kömür yatakları yaygın olmasına karşın çoğu düşük kalitede linyitten oluşur.

Moğolistan vize işlemleri

Moğolistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin ucuz Moğolistan vizesi almaları için bize ulaşmaları gerekmektedir. Vize işlemlerini tamamlamaları için evraklar eksiksiz olmalıdır. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Moğolistan vize işlemleri için de firmamız gerekli destek hizmetini vermekte, vize işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Moğolistan vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Moğolistan vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.