Turizm ve tatil merkezi olan Antalya’da havalimanı, merkezin 10 km doğusundadır. Yaz aylarında Türkiye’nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti onuk eden havaalanı modern bir dokuya sahiptir. Türkiye’nin yolcu trafiği bakımından ikinci havaalanı olmakla beraber dış hatlar göz önüne alındığında birinci konumdadır. Uluslararası standartlarda olan Antalya Havalimanı geniş imanlara sahip olmakla beraber yolcuların rahat bir şekilde istedikleri yere gidebilmesi ve olası herhangi bir bilgi almaları gerektiğinde kolaylıkla bilgiye erişebilmelerine olanak sağlayan imkanlarla donatılmıştır. Bu sebeple de yolcuların en çok tercih ettiği lokasyonlardan birisine sahiptir.

Antalya Havalimanı uçak bileti

İnternet sitemiz üzerinden ucuz Zafer Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti fiyatları buradan görülebiliyor.

1960 yılında hizmet vermeye başlayan ve her sene sayısız insanı ağırlayan Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Antalya Havalimanı günden güne gelişmiştir. Şu andaki durumunda ise 13 milyar metrekarelik bir alana sahiptir.

Antalya Havalimanı uçak bileti
Antalya Havalimanı uçak bileti

İlk terminalinin yapımına ise 1996’da başlanmıştır.  Bu işi üstlenen firma Bayındır Holding olmakla  birlikte, 1 Nisan 1998`de hizmete tam anlamı ile girmiştir. 1999’da Fraport AG ile Bayındır Holding bir ortaklık anlaşmasına imza atmışlardır. O günden beri Fraport AG Terminal 1’i işletmektedir. Havalimanının şu an 2. bir terminali daha vardır. Çelebi Terminal 2’yi işletmektedir.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 10 km uzaklıktaki mesafede bulunan havaalanı yerli ve yabancı pek çok hava yolu firmasına hizmet vermekte  ve bu bağlamda ulusararası bir uçuş ağı oluşturmuştur. Turistik belde ve ilçelere yakınlığı ile bilinen ve bu bağlamda bir merkezde konumlanan havaalanı pek çok yolcu tarafından bu sebeple tercih edilmektedir.

Antalya ucuz uçak bileti

Antalya Havalimanı, Muratpaşa’daki konumuyla şehir merkezine, ilçe ve beldelerine ulaşım kolaylığı da sağlıyor. Antalya Havaalanı‘na indiğiniz takdirde pek çok belediye ve özel halk otobüsü hizmet verirken havalimanı servisleri de bazı merkezlere yolcuları taşımaktadır. Şehir içi belediye otobüslerine ek olarak Antalya Otobüs Terminali’nden Finike, Konyaaltı, Kaş, Kemer, Manavgat gibi ilçelere hareket eden otobüsler de mevcuttur. Bunlara ek olarak havaalanında araç kiralama hizmeti sunan pek çok firmayı da bulmanız mümkündür. Özel transfer şirketleri ve taksiler arzu ettiğiniz an aktif olup günün 24 saati hizmet vermektedir.

Antalya Havalimanı Konumu

[insert page=’antalyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]