Güney Afrika’da bir devlet olan Lesotho, güneydoğu ve güneyden eyaletleri ve Zenci yurtluğu Transkay, kuzey ve doğudan Natal, batı ve kuzeyden Orange ile çevrilidir. Ülke, Basutoland adlı eski bir İngiliz sömürgesidir. Başkenti  Maseru olan ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Lesotho vize işlemleri için başvuru yapmaları gerekmektedir. Lesotho vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Lesotho vizesi TatilCity.NET’de..

Ucuz Lesotho vizesi almak isteyenler..

Draken Dağları’nın en yüksek bölümünde ülke toprakları konumlanmaktadır. Kuzeybatıda Maluti Dağları’nda ve kuzeydoğu sınırı boyunca yükseklik yer yer 3.300 m’yi aşmaktadır. Doğu kısımda, öteki taraflarda yükseklik genellikle 2.400 m’nin üzerinde görülür. Orange Eyaleti ile Lesotho arasında batıya doğru gidildikçe dağ etekleri batı sınırındaalçak ve dar bir şerite dönüşmektedir.

Ucuz Lesotho Vizesi
Ucuz Lesotho Vizesi

İklim her ne kadar yükseliğe bağlı olarak değişiklik gösterse de genellikle ılıman ve nemli seyreder. Ortalama sıcaklık ovalarda temmuz ayında 7 derece olmakla beraber ocak ayında bu derece 20 olmaktadır. Doğu ve kuzeyin en yüksek bölümlerindeyse bu fark büyümektedir. Ekim-nisan aylarında yıllık yağış ortalamasının 3/4’ü görülmektedir.

Çayırlar, doğal bitki örtüsünü oluştururlar. Kızıl ot adı verilen bir ot türü, bu çayırların büyü bir bölümünü kaplar. Ovalara oranla yaylalarda yetişen ot türü daha fazladır. Korunaklı vadilerde yoğun biçimde çiçekli funda olmasına karşın hemen hemen hiç ağaca rastlanmaz. Bazı bölgelerde ise söğüt ve diğer ağaçlara rastlanır.

Birkaç küçük memeli ve sürüngen hayvan dışında diğer vahşi hayvanlar avlanma nedeniyle soyları tükenmektedir. Güney Afrika, Lesotho’nun ekonomik varlığını oluşturan madenciler, işçiler ve hizmetlilere iş olanağı sağlamaktadır. Toplam yüz ölçümün % 12’si tarım alanlarından oluşur. Arpa, yulaf, fasulye, buğday, mısır, sorgum üretimi yapılmaktadır. Hayvancılıkta öne çıkan keçi, koyun, sığır ise tüketime yöneliktir. Madencilik dışında endüstriye dayalı bir faaliyet yoktur. Ekonomik manada güç Botsvana ile yapılmış olan gümrük birliği ve Güney Afrika ve Svaziland ile yapılan parasal anlaşmalar ile sağlanmaktadır.

Lesotho vize işlemleri

Lesotho’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Lesotho vize işlemleri için başvuru yapması gerekmektedir. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Lesotho vize işlemlerinde de firmamız gerekli desteği sağlamaktadır. Lesotho vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye firmamızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Lesotho vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

TatilCity.NET ucuz Lesotho vizesi alıyor.