Güneydoğu Asya devleti olan Laos, güneyden Kamboç, batıdan Birmanya, Tayland, doğu-kuzeydoğudan Vietnam, kuzeyden Çin ile çevrilidir. Ülke, Çinhindi Yarımadası’nın orta kesiminde yer alır ve denize herhangi bir çıkışı bulunmaz. Başkenti Vientiane olan ülkeye seyahat etmek isteyenlerin Laos vizesi işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Laos vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Laos vizesi TatilCity.NET’de..

Ucuz Laos vizesi almak isteyenler..

Ülkenin genel çehresini sık ormanlar ve dağlar oluşturmaktadır. Mekong ve suladığı vadiler haricinde düzlük kısım pek yoktur. Yüksekliği 2.000 m’yi bulan yaylalar yer yer kuzey kesimde yer alırlar. Hızlı akışlı bazı ırmaklar bu yaylaları birbirinden ayırmaktadır.

Ucuz Laos Vizesi
Ucuz Laos Vizesi

Laos, tropikal muson kuşağındadır. Bu sebeple yazlar oldukça nemli geçerken kışlar yağış almadan geçmektedir. Güneybatı musonu mayıs-eylül aylarında metrekarede en az 1.500 mm yağmura sebebiyet verir. Kuzeybatı musonu ise kasım nisan ayları arasında esmekte ve bu değer 250 mm’nin altına düşmektedir.

Yaprak döken ve dökmeyen ağaçlardan oluşan muson ormanları, ovalar, yaylalar kuzeyde yer alır. Kerestesi değerli olan burada en sı görülen tik ağacı olmaktadır. Güneyde kurak kireçtaşı bölgelerinde, orta kesimde ormanlar seyrekleşir. Ova ve yaylaların bazıları savan topluluklarıyla kaplanmıştır.

Ekime elverişli alanlar, ekonomi tarıma dayanmasına karşın yüzölçümünde sadece yüzde 4’lük bir kesimi oluşturmaktadır. Pirinç, en önemli temel ürün olmaktadır. Diğer başlıca ürünler arasında kardamom, çay, meyve, mısır, pamuk, kahve, tütün, patates bulunmaktadır.

Temel hayvan varlığını at, kümes hayvanları, sığır, manda, domuz, keçi oluşturmaktadır. Endüstri ürünleri olarak sigara, plastik, tuğla-kiremit, besin, içki, meşrubat, dokuma mevcuttur. Hidroelektrik enerji yıllık elektri üretimini sağlayan yegane unsurdur.

Çinhindi ülkeleri içinde en zengin doğal kaynaklara sahip olan ülke olmasına karşın Laos bu kaynakları teknik ve maddi olanaksızlıklar sebebi ile kullanamamaktadır. Kurşun, çinko, kalay, demirfilizi, potas yatakları mevcut olmasına karşın sadece kalay madeni işletilmektedir. Kereste, kalaydan sonra önemli gelir kaynağıdır.

Laos vize işlemleri

Laos’a gitmek isteyen vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Laos vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Laos vize işlemlerinde de firmamız gerekli her türlü desteği sağlamaktadır. Laos vizesi hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız firmamızla irtibata geçebilirler.

Laos Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Laos vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

TatilCity.NET ucuz Laos vizesi alıyor.