Çok ucuz fiyatlarla Bursa Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 25 dakikadır.

[insert page=’vanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bursa Van uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Van Uçak Bileti
Bursa Van Uçak Bileti

Doğu Anadolu’nun pek çok açıdan en gelişmiş şehri olan Van, oldukça geniş bir turizm yelpazesine sahiptir. Tarihi yapıları, kültürü ve doğal güzellikleri ile Van, görülmeye değer çeşitli keşiflere ev sahipliği yapıyor. Urartu Kralı I. Sarduri tarafından M. Ö. 9 yüzyılda yapılan Van Kalesi, Tuşba adı ile uzun bir dönem Urartulara başkentlik yapmıştır. Bu nedenle tarihteki yeri olukça önemli olan kalenin içinde Menua ve II. Sarduri kaya mezarları, Analı Kız Açıkhava Tapınağı, çeşitli surlar, Asur dilinde çivi yazılı kitabeler ve Sardur Burcu yer alır . Günümüze kadar eski yapısını korumayı sürdürerek gelen Van Kalesinin şehir merkezine uzaklığı 5 kilometredir. Van Kalesinin hemen yanında yer alan Van Evi’de, kentteki dokuyu anlamanız açısında oldukça fayda sağlayıcıdır.

Şehirde pek çok uygarlığın hüküm sürmesi ve stratejik konumu nedeni ile oldukça fazla yapı inşa edilmesi ile ‘Kaleler şehri’ bilinen Van, içinde büyük  bir tarih barındırır. Van şehir merkezine 60 kilometre mesafede Gürpınar ilçesinde yer alan Hoşap Kalesi, 1643 tarihinde Mahmudi Süleyman tarafından yaptırılmıştır. Van Hakkari kara yolunun sarp kayalıkları üzerine kurulu olan Hoşap Kalesi günümüze dek sağlamlığını korumuştur.

Bursa Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Van uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’van-ferit-melen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.