Çok ucuz fiyatlarla İzmir Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir’den Bursa’ya haftada en az beş gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 5 dakikadır.

[insert page=’bursada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İzmir Bursa uçak bileti al!

Sizde İzmir’den Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İzmir Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

İzmir Bursa Uçak Bileti
İzmir Bursa Uçak Bileti

Osmanlı döneminin pek çok tarihi değerinin çıkış noktası olan Bursa, uzun yıllar boyunca Osmanlı devletine başkentlik yaptı. Camiler, medreseler, hanlar, kervansaraylar ve kiliseler ile büyük bir tarihe tanıklık eden kent, doğal ve kültürel özellikleri ile de ilgi odağıdır. Her mevsim ayrı bir güzelliğe kapılarını açan Bursa, zengin içerikleri ile dikkatleri üzerine çeker.

Eski şehir merkezi olan Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Bursa Ulu Cami, ülkemizin en önemli tarihi yapılarından biridir. Çok ayaklı cami örneğinin en klasik yapılarından biri olan caminin yapımı 1399 yılında tamamlandı. Erken dönem Osmanlı mimarisinin çok kubbeli camileri arasında kendini gösteren eserin duvarlarında tespit edilen 192 adet yazı, hat sanatının en nadide örnekleri arasındadır.

‘Sultaniye Medresesi’ olarak da adlandırılan Türk İslam Eserleri Müzesi (Yeşil Medrese) ilk Osmanlı medreselerinden biridir. Moloz, kesme taş ve tuğla kullanılarak meydana getirilen yapı, Selçuklu mimarisinin geleneğini yansıtır. 13. yüzyıldan beri Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait seramik, çini, ahşap ve oyma eserlerin sergilendiği müze, değerli bir miras niteliğindedir.

İzmir Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İzmir Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’izmir-adnan-menderes-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.