Güney Asya’da yer alan Nepal’in kuzeyinde Çin ile Tibet bulunur. Güney doğusu ile batısında ise Hindistan vardır. Başkenti ise Katmandu’dur. Ülkeye seyahat etmek için Nepal vize başvurusunun tamamlanması gerekiyor. Nepal vize işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Nepal vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Nepal vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Nepal vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Nepal vizesi almak isteyenler

İklimi belirleyici en önemli etken, yüzey şekli bölümlerine göre değişen yükseltili yapısıdır. Muson rüzgarları genel manada haziran ve temmuz aylarında ülkeyi etkisi altına alır. Yıllık yağışın hemen yarısı bölgeye göre değişiklik gösterse de muson rüzgarlarının estiği döneme denk gelir.

Terai bölgesinde ırmak boylarındaki ormanlarda savanların bileşiminden oluşan, yaprak döken tropikal ağaçlar bulunur. Buralarda giderek soyu tükenen Bengal Kaplanı az bulunan tek boynuzlu gergedan, leopar, geyik ve pek çok kuş türü yaşamını sürer. Ülkenin orta yakasında sıklıkla akağaç, çam ve meşe ağaçlarına rastlanır. Yaban hayvanlarına bölgenin büyük bölümü tarıma açıldığından nadiren rastlanır. Yüksek kalan kısımlarda karaçam, ladin, köknar görülür. Ülkede toprakların yüzde 20’lik kısmı tarım için elverişli durumdadır.

Ucuz Nepal Vizesi
Ucuz Nepal Vizesi

Terai Ovası ve Katmandu Vadisi verim açısından en yoğun bölgelerdir. buğday, şekerkamışı, patates, darı, pirinç ve mısır başlıca tarım ürünlerini oluştururlar. Himalayalar’ın eteklerinde yetiştirilen tıbbi bitkiler ise dünya pazarında önemli yer kaplar. Ekonomi açısından hayvancılık önceliklidir. Domuz, kümes hayvanları, sığır, manda, keçi, koyun  başlıcalarıdır. Balık üretimi ise yıllık 2.300 ton civarındadır.

Küçük ölçekli endüstrileri destekleme politikası izlemeye başlayan hükumet bunu ülkedeki ulaşım güçlüğü ve doğal kaynak yetersizliğinin oluşturduğu engeller nedeniyle yapar. Başlıca endüstri dalları arasında kağıt hamuru, çimento, metal eşya, Jüt, şeker, deri, ayakkabı, sigara bulunur. Hidroelektrik santrallerinden yüzde 95’lik bir kısmı olmak üzere üretilen elektrik enerjisi yıllık 400 milyon kWh civarında seyreder.

Ucuz Nepal vizesi alıyoruz

Mermer, demir filizi ve bakır yatakları olmasına karşın kaynak sınırlıdır. Mineral açısından en önemlisi mikadır. En önemli doğal kaynak güneyde yoğun alan kaplayan ormanlardır.

Nepal vize işlemleri

Nepal seyahati için yolculuk öncesi tüm Nepal vize işlemlerini yapıyoruz. Ayrıca bütün dünya ülkelerine de vize alıyoruz. Ekonomik ve hızlı bir şekilde Nepal vizesi için TatilCity.NET’e dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Nepal vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.