Bastoncular Çarşısı, Zonguldak Devrek ilçesinde bulunmaktadır. Devrek denince akla dünyaca ünlü bastonları gelir.  Bu bastonlar el yapımı olup adeta bir sanat eseri gibi… Burada yanyana dükkanların bulunduğu çarşı oldukça hareketli ve eğlenceli…

Zonguldak Devrek Bastoncular Çarşısı Zonguldak Devrek’de Bastoncular Çarşısı

Burada 12 dükkan bulunuyor. Her dükkanda her renkten, desenden bastonlar bulunuyor. Buraya gelmişken dükkanlardan birine girip bastonların nasıl yapıldığına dair canlı olarak şahit olabilirsiniz. Buraya gelmişken bu eşsiz güzellikteki bastonlardan ailenizdeki yaşlı bireylere hediye olarak satın alabilirsiniz veya sembolik olarak alıp duvarınıza asabilirsiniz. Dolaştıktan sonra bölgede bulunan bir kafe veya restoranda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kültür veya iş gezisi kapsamında geleceğiniz Zonguldak’da tarihi bir çok eser ve yapı bulunmaktadır. Buraya gelmişken Filyos Plajı’na gidip güneşlenebilir ve denizinde yüzebilirsiniz. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sahilde bulunan restoranlarda balık ve rakının tadına bakabilirsiniz.

 

Zonguldak’a gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Zonguldak gezi rehberi hazırladık.

Zonguldak’da Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

TatilCity.NET dünya üzerindeki bütün havalimanlarına ekonomik fiyatlar ile ucuz uçak biletleri bulur. Ayrıca kampanyalı Zonguldak uçak bileti tedarik eder.

Zonguldak uçak biletleri