Terma City Otel yönetimi, kadın girişimcileri desteklemek için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde otelin lobisinde bir sergi etkinliği düzenledi.

Sergide stand açan Yalovalı kadınlarda kendi yaptıkları ürünleri gün boyunca satışını gerçekleştirdi. Termal ve sahil tuzrizmine yaptıkları yatırımlarla dikkat çeken Karaderili Şirketler Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Yalova Terma City Otel’de bir etkinlik gerçekleştirdi.

Düzenlenen etkinlikte Yalovalı kadın girişimciler otelin lobisinde standlarını açarak yaptıkları ürünleri sattılar. Otel yönetimince ücretiz olarak gerçekleşen organizasyon kahvaltıyla başladı. Etkinlikte kadın haklarıyla ilgili gün boyu farklı konferanslar düzenlendi. Konferansa Avukat Cemre Erdönmez, Diyetisyen Kamile Altın, Kadın Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Suna Sökmen Canatarı, Avukat Cemre Erdönmez konuşmacı olarak katıldı.

Organizsayonu düzenleneyen ve bu konuda açıklama yapan Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elvan Karaderili, toplumsal, ekonomik gelişme için kadınların desteklenmesinin önemini vurguladı. Kadınların çalışma hayatında olmalarının toplumsal gelişmenin olmazsa olmazı olduğunu, kadınların iş gücüne katılımı kendi sosyo-ekonomik durumlarını, çevrelerini, ailelerini geliştirecek ve tüm toplumda etki yaratacak önemli bir değişim ve gelişimin öncüsü olacağını belirtti.

Elvan Karaderili, kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılması gerektiğini belirtelerek, şirketlerinde kadın istihdam oranının 2020 ilk çeyreğinde ortamalama %55’e yükseldiğini, kadın iş gücüne, kadına güvendiğini turizm sektöründe kadın yatırımcı ve yönetici olarak iş alımlarında tesislerinde kadına verilen istihdamı özellikle takip ettiklerini ifade etti.

Terma City Otel’de düzenlenen etkinliğe yoğun ilginin olduğunu ve bundan memnun olduklarını belirten Elvan Karaderili, kadınların iş gücüne katılmasının ve istihdamının, sürdürebilir kalkınmanın, ekonomideki yükseliğişin ise çarkların dönmesinin önemli bir unsur olduğunu belirtti.

Elvan Karaderili “Hayatın her anında fedakârlığın, duyarlılığın ve şefkatin sembolü olarak bilinen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.