Sur Duvarları, Zonguldak Ereğli ilçesinde bulunmaktadır. Sur duvarları şehrin ilk kurulduğundan itibaren var olan ve Bizans dönemine ait önemli tarihi kalıntılardır. Renkli, gri ve sert taş kullanılarak yapılmıştır. Kalın ve büyük blok taşlarından yapılmıştır. Taşlar birbirine monte edilerek harç kullanılmadan yapılmıştır.

Zonguldak Ereğli Sur Duvarları Zonguldak Ereğli’de Sur Duvarları

Romalılar döneminde yapılmış olan kıyı surlarında daha büyük ve geniş taşlar kullanılmıştır. Bu malzemeyi daha sonraki yapılarda Cenevizlilerde kullanmış ve onarmışlar. Günümüze kadar duvarların bir bölümü ve kule gelmiştir. Kule 10 metre genişliğinde ve 8 metre yüksekliğe sahiptir. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Zonguldak’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yerlerinde çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Zonguldak’a gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Zonguldak gezi rehberi hazırladık.

Zonguldak’da Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

TatilCity.NET dünya üzerindeki bütün havalimanlarına ekonomik fiyatlar ile ucuz uçak biletleri bulur. Ayrıca kampanyalı Zonguldak uçak bileti tedarik eder.

Zonguldak uçak biletleri