Arsin Trabzon merkeze 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kıyıda yer alan Arsin 7 kilometre uzunluğunda sahip şeridine sahiptir. Yeşille mavinin buluştuğu eşsiz doğa güzelliğinin en güzel örneklerindendir. Santa Harabeleri, Yanbolu Turizm Merkezi görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Trabzon Arsin Santa Harabeleri Trabzon Arsin’de Santa Harabeleri

Santa Harabeleri, Dumanlı Köyü’nde yer almaktadır. 16-19.yüzyıllarında bir yerleşim yeri bulunmaktadır. Rum taş işçiliğine sahip eserler mevcuttur. Burada 8 kilise, okul, tarihi yapılar yer alır. Tarihe ve arkeolojiye merakınız varsa mutlaka görmelisiniz. Arkadaşlarınızla birlikte burada çadır kampı yapabilirsiniz. Piknik ve mangal yaparak yeme içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Güneşin batışını izleyebilirsiniz. Sabah enfes bir kahvaltıyla güneşin doğuşunu karşılayarak doğayla iç içe, huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Bölgede bütçenize uygun konaklama yerleri bulunmaktadır.

Trabzon’a gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Trabzon gezi rehberi hazırladık.

Trabzon’da Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

TatilCity.NET yurt-içi uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile Trabzon uçak bileti bulur.

Trabzon uçak biletleri

Otobüs Bileti Kestiğimiz Şehirler