Yeşilli Mardin merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Geçmişi Artuklular dönemine kadar uzanmaktadır. Eski Rımşıl’dır. 1970 yılında ilçe olmuştur. Buraya ilkbaharda gelmeniz çok daha doğru bir karar olacaktır.  Yeşilli’ye Mardin merkezden kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Sancar Köyü ise görülesi bir yerdir.

Mardin Artuklu Deyrulzafaran Manastırı Mardin Yeşilli’de Sancar Köyü

Köy üzüm bağlarıyla ve yeşil doğasıyla dikkat çeken yerlerden biridir. Arkadaşlarınızla birlikte burada çadır kampı yapabilir, otantik ve mistik bir tatil geçirebilirsiniz. Piknik ve mangal yaparak, akşam üstü içeceğiniz çayınızla güneşin batışını izleyebilirsiniz. Temiz havası ve huzurlu yapısıyla sizi stresten ve yorgunluktan arındıracaktır. Doğa sporlarından hoşlananlar için ideal bir yerdir. Dilerseniz dağ bisikletinizle çevreyi gezebilirsiniz. Bölgede bulunan tarihi yerleri de rahatlıkla gezebilirsiniz. Köylülerle köy kahvesinde keyifli sohbetler yapabilir, tavla oynayabilirsiniz.

Mardin’e gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Mardin gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Mardin’de Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

TatilCity.NET bütün uçuşlarınızda ucuz Mardin uçak bileti bulur.

Mardin uçak biletleri