Sakarya’da SUBÜ’ne bağlı olarak hizmet veren Sapanca Park Uygulama Oteli’nde sağlık çalışanlarına konaklama imkanı sunuldu.

Yapılan açıklamaya göre SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, ülke olarak yaşanan salgına karşı büyük bir mücadele verildiğini belirtti.

Sarıbıyık, bu süreçte en büyük fedakarlığı sağlık çalışanlarının gösterdiğini, onların en büyük alkışı ve desteği hak eden beyaz önlüklü kahramanlar olduğunu, üniversiteye bağlı ve ülkenin en güzel ilçelerinden biri olan Sapanca’da yer alan oteli dışarıya kapatarak tamamen sağlık çalışanlarının hizmetine sunacaklarını, huzurlu ve nezih ilçede kendilerinin ve sevdiklerinin güvende olmalarına katkı sağlayacaklırını, onların risk altında, fedakarlık yaparken topluma düşen de uyarılara dikkat etmelerini ve mecbur kalmadıkça evden çıkmamalarını, Sağlık Bakanının dediği gibi “Hayat eve sığar” sloganını önemsediklerini, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’yle koordinasyon içinde olduklarını ve bu süreci beraber atlatacaklarını, fedakarca mücadele veren sağlık çalışanlarına teşekkür ettiklerini ifade etti.