Değişik atmosferi ve coğrafyasıyla dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan  Nevşehir’e uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de. Nevşehir’e ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Nevşehir uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Nevşehir’e tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Nevşehir’e tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Nevşehir

Nevşehir’e tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Nevşehir’e tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

İç Anadolu bölgesinde bulanan Nevşehir eşsiz ve mistik doğa güzelliğiyle dünyaca ünlü şehirlerimizden biridir. Burayı cazip kılansa da Kapadokya’dır. Nevşehir’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Zelve Vadisi, Özkonak Yeraltı Şehri, Nevşehir Müzesi, Avanos Çömlekleri, Hacı Bektaş Veli Müzesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Mahzen Şarapevi, Kapadokya, Temenni Tepesi ve Anıt Mezarları, Nevşehir Kalesi, Üçhisar kalesi, Paşabağlar bulunmaktadır. Kapadokya’da Peri Bacaları’nı görebilir ve sabahın erken saatinde kalkıp balon gezisi yaparak eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz. Ürpüp’de kendinize ve sevdiklerinize şarap alabilirsiniz. Nevşehir’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Buraya gelmişken Tarhana, Düğü, Kesme, Sütlü, Patates çorbaları, Katma aşı, Ağpakla, Soğanlama yemeden dönmeyin.

Üç Hisar Kalesi, Kapadokya’nın yüksek yerleşim yerlerinden biri. Burası şehri panoramik olarak izlemeye gelenler için ideal bir yer. Kale içinde merdivenler, tüneller ve koridorlarla birbirine bağlanmış odalar bulunuyor. Birden fazla katları bulanan kalenin bir bölümü ne yazık ki çökmüş vaziyette bulunuyor.

Paşabağlar ise vadi yamaçlardan akıp gelen sel sularının, rüzgarında etkisiyle tüflü yapıların aşınmasıyla oluşmuş. Konik gövdelere sahip olan yapıların tepe bölümleri ise bir manastırı andırıyor. Üst bölümlerinde ise kaya blokları bulunuyor. Bu blokların çapları 1-15 metre arasında farklılık gösteriyor.

Mahzep Şarap Evi ise çeşitli şarapların üretildiği ve sergilendiği bir yer. Ürgüp’de bulunan ve Şarapseverlerin en çok ilgi gösterdiği bir mekan.

Göreme Açıkhava Müzesi ise UNESCO dünya miras listesinde yer alıyor. 6 Aralık 1985 yılında listeye girmeyi başaran müze bir vadi üzerinde bulunuyor. Burada şpeller, yemekhaneler, oturma yerleri ve kiliseler yer alıyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Ucuz Nevşehir Uçak Bileti