Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Afyon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Afyon’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 25 dakikadır.

[insert page=’musda-yapilacak-seyler-2′ display=’content’]

Kütahya Afyon uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Afyon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Afyon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Afyon’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Afyon Uçak Bileti
Kütahya Afyon Uçak Bileti

İç Ege ve İç Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan Afyon, Türkiye’nin en eski yerleşim birimlerinden biridir. Milattan önce 2000’li yıllarda Hattaniler tarafından aktif bir merkez olarak kullanılan şehrin tarihi milattan önce 3000’li yıllara kadar dayanır. Türkiye’nin en belirgin termal turizm merkezi olan şehir bu özelliği ile beraber yıl içinde yüksek oranlarda turist çekmeyi başarır. Afyon aynı zamanda ülkemizde gıda turizminin de öncülerinden biridir.

225 metre ile Türkiye’nin en yüksek kalelerinden biri olan Afyon Kalesi, şehre gelen gezginlerin dikkatini toplar. Milattan önce 1350 yılına ait olduğu tahmin edilen kale, Hitit İmparatoru II. Murşil döneminde inşa edildi. Volkanik bir dağın tepesinde yer alan yapı Tanrıça Kybele’ye adanan pek çok tapınma alanı ile çevrilidir. Osmanlı döneminde önemli bir idare merkezi olarak görev alan kale, II. Selim döneminde 1573 yılında önemli bir restorasyon döneminden geçirildi.

Sultan Divani Mevlihanesi, Anadolu’da kurulan ilk mevlihanelerden biridir. Kuruluşu 13. yüzyıla dayanan merkez, Konya’dan sonra ülkemizinde en büyük mevlenihanesidir. Bu kutsal alan Afyon’un en önemli inanç turizmi noktalarından biridir.

Kütahya Afyon uçak bileti fiyatları

Afyon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Afyon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Afyon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kutahya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Afyon uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’afyon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kütahya Afyon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.