Kilitbahir, Çanakkale Eceabat ilçesinde yer almaktadır. Geçmişten günümüze tarihe ışık tutan bölge yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bir yerdir.

Çanakkale Merkez Kilitbahir Çanakkale Merkez’de Kilitbahir

Kilitbahir’de bulunan kale, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış ve günümüzde varlığını korumuştur. Burada bulunan kaleye ev sahipliği yapan Kilitbahir deniz kilidi anlamına gelmektedir. Bölgenin en önemli tarihi köylerinden biri olan Kilitbahir, Gelibolu Yarımadası’nın en güzel yerlerinden biridir. Arkadaşlarınızla birlikte kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Çanakkale’de mutlaka burayı ziyaret etmeli ve bölgeye özgü organik ürünlerden ve hediyelik eşyalardan mutlaka almalısınız. Kaled çevresinde akşam üstü yürüyüşünden sonra buradan şehrin manzarasını izleyebilirsiniz. Çanakkale’de bütçenize uygun konaklama tesisleri bulunmaktadır. Yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz ucuz mekanlarda yer almaktadır.

Çanakkale’de gidilecek, gezilecek yerler. Tarih yazılan topraklarda görülmesi gereken yerlerin önerileri bizden, uygulamak sizden. Daha fazlasını isteyenler için de Çanakkale gezi rehberi hazırladık.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

Çanakkale uçak bileti için promosyon isteyenler hemen bilet arama yapabilirler. Ayrıca TatilCity.NET dünyanın her yerine çok ucuz ve oldukça ekonomik fiyatlar ile uçak bileti de bulur.

Çanakkale uçak biletleri

Otobüs Bileti Kestiğimiz Bölgeler