Dünyanın ve ülkemizin en güzel tatil rotalarından biri olan Ege Bölgesi’nin incisi Muğla’da birbirinden güzel koylara ve plajlara sahip. Dalaman’a bağlı olan Kapukargın Köyü sınırlarında ise eşsiz bir manzaraya sahip koy bulunuyor.

Etrafı yeşilliklerle bezenmiş ve caretta carettalarında yaşadığı yer olan bu muhteşem koyu mutlaka görmelisiniz. Suyu berrak ve temiz olan Sarsala Koyu büyüleyici görüntüsüyle adeta bir cenneti andırıyor.

Sarsala Koyu, Dalaman merkeze  kilometre mesafede yer alıyor ve koya gelirken yolda Koca Gölü’n manzarasına hayran kalacaksınız. Yani Sarsala Koyu yolculuğunuz sırasında muhteşem güzelliklere tanıklık edeceksiniz. O yüzden buraya gelirken mutlaka fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınız getirmeyi unutmayın. Burada güneşlenip, yüzdüğünüzde bütün dertlerinizi, sorunlarınızı unutum huzurun beşiğinde sallanıyormuş gibi kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

Kendinizi Sarsala Koyu'na Bırakın
Kendinizi Sarsala Koyu’na Bırakın

Koca Gölü geçtikten sonra Sarsala Koyu’yla karşılacaksınız. Yol biraz virajlı olduğu için aracınızı dikkatli kullanmanızda fayda var. Koy, Büyük ve Küçük Sarsala olarak anılıyor. Küçük Sarsala’ya daha çok yatlar ve tekneler geliyor, Büyük Sarsala ise yüzmek ve güneşlenmek için kullanılıyor. Buraya hem yerel halk hemde turistlerin ilgisi büyük. Koya ücretli olarak girebiliyorsunuz. Aynı zamanda şezlong içinde ayrıca bir ücret alınıyor. Sarsala Koyu’nun denizi durgun ve sakin olup, suyu derin olmadığı için çocuklu ailelerinde tercih ettiği bir yer. En güzel tarafıda denizde yüzerken rengarenk balıkları görebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte tekne kiralayarak bütün koyları ve plajları görebilir, burada yüzme molaları verebilirsiniz.

Yüzerken muz, deniz bisikleti gibi araçları kullanabilirsiniz bunun yanı sıra plajda voleybolda oynanıyor böylece eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Otopark, duş ve tuvalet için ücret ödemiyorsunuz.

Dilerseniz koyda trekking, yürüyüş gibi doğa sporlarını gerçekleştirebilir ve arkadaşlarınızla burada çadır kurabilirsiniz. Çam ve iğde ağaçlarıyla kaplı olan koyda kayalıkların olduğu yönde bir de eski bir gümrük binası bulunuyor. Buraya gelmek için Dalaman üzerinden kendi aracınızla gelebilirsiniz. Veya tekne kiralayıp buraya ulaşmanız mümkün. Onun dışında buraya gelen bir toplu araç bulunmuyor. Kısacası kendi imkanlarınızla bu eşsiz koya ulaşabiliyorsunuz. Havaalanından indikten sonra taksiyle 20 dakikalık yolculuğun ardından buraya rahatlıkla gelebilirsiniz.