Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Kayseri uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Kayseri’ye günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 50 dakikadır.

[insert page=’kayseride-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Kayseri uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Kayseri’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Kayseri uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

İstanbul Kayseri Uçak Bileti
İstanbul Kayseri Uçak Bileti

6000 yıl öncesine kadar uzanan geçmişi ile Kayseri, köklü geçmişi neticesinde farklı kültürlere ve dinlere ait pek çok mirasa ev sahipliği yapar. Anadolu’nun tam olarak ortasında yer alan kent, geçmiş dönemlerde eski ticaret yollarının üzerinde bulunmasından dolayı fazla sayıda kervansaray ve hana ev sahipliği yapar. Orta Asya ve Efes’i birbirine bağlayan Pontus ile Kilikya kavşakları üzerinde olan kent, Anadolu’da ticaretin başkentlerinden biri oldu.

Şehrin kalbi olan Cumhuriyet Meydanı, Kayseri tarihini gözler önüne seren yegane noktadır. Şehirdeki tarihi yapılar arasında en haşmetlisi olan Kayseri Kalesinin tarihi milattan önce 3. yüzyıla kadar dayanır. 2 adet kapısı ve 18 burcu olan yapı Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde aktif olarak kullanıldı. Kayseri Kalesi diğer şehirlerdeki kalelerin aksine düzlük bir alana kuruludur. Günümüzde bu yapıda çok sayıda sarraf ve müze yer alır.

Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit zamanında çıkan bir fermanla tüm şehirlere bir saat kulesi yapımı kararlaştırıldı. Bu amaçla yapılan kule 1906 yılında, 10 metre uzunluğunda inşa edildi.

İstanbul Kayseri uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’kayseri-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.