Hyatt Regency Otel çalışanlarını toplu olarak işten çıkardı. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüsü en çok turizm sektörünü etkiledi. Oteller birbir geçici olarak kapanırken, kimisi borçları yüzünden kapanmak zorunda kaldı. Bir çok turizm şirketi ve oteller personellerini ücretsiz izine çıkarırken bir çoğuda işten çıkardı.

Personelin maaş alamama, işten çıkarılmaları ve ücretsiz izin gibi ihbarlar Patronların Ensesindeyiz Ağı’na gelmeye devam ediyor. Ataköy’de bulunan otelde sayıları 150’yi geçen işçiler kapıya konuldu. İstanbul Midmar Hotel’de yarından sonra çalışanları ücretsiz izine çıkaracak. Ofton İnşaat Turizm Sanayi Yatırım AŞ.’ye bağlı İstanbul’daki Elysium Otel işçileri de iki aydır maaşlarını alamayanlardan…

Tavros Grup’a ait olan Ataköy’de bulunan Hyatt Regency Otel’de 150 kadar personel işten çıkarıldı. Hizmet faaliyetlerini durduran otelin yönetimi, otelin açılması durumunda tekrar işlerine geri dönecekleri söylendi. Durumun ise zaruri olduğu açıklandı.