Hikmetiye Cami, Kocaeli Kartepe ilçesinde bulunmaktadır. Cami, Derbent’te yer almaktadır. II. Abdülhamit sarayında çalışan Hasibe Hanımın vefatınsan sonra yaptırılmıştır.

Kocaeli Kartepe Hikmetiye Cami Kocaeli Kartepe’de Hikmetiye Cami

II. Abdülhamit camiyi 1899 yılında yaptırmış, daha sonraki dönemde ise cami restore edilmiştir. Burası Kartepe’nin önemli tarihi yapılarındandır. Osmanlı mimarisinin önemli eserlerindendir. 1967 yılında Adapazarı depreminde hasar görmüştür. Minaresi yıkılmış ve daha sonra koruma altına alınmıştır. 2014 yılında ise cami yeniden onarılmış, restore edilmiştir. Tarihi ve kültürel geziler olsun, kış tatilinde olsun geleceğiniz Kartepe’de gezip görebileceğiniz, doğa güzelliğiyle dikkat çeken yerler bulunmaktadır. Kartepe’de konaklayabileceğiniz ekonomik tesislerde kalabilirsiniz. Her mevsim güzel olan bölgede dilerseniz arkadaşlarınızla kamp alanlarında çadır kurabilir, doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Bölgeden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için alabilirsiniz.

Kocaeli’ye gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik çok fazla  detaylı Kocaeli gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Kocaeli’nde Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

TatilCity.NET çok ucuza Kocaeli uçak bileti de bulur.

Kocaeli uçak biletleri