Haldizen Yaylası, Trabzon  Çaykara ilçesinde bulunmaktadır. Uzungöl gezisi esnasında görebileceğiniz en güzel yaylalardan biridir. Burası Demirkapı Yaylası olarak da bilinir.

Trabzon Çaykara Haldizen Yaylası Trabzon Çaykara’da Haldizen Yaylası

Karadeniz Bölgesi’nin en hareketleri rotasıdır. Ulaşımı kolay olduğu için yaylaya daha çok Şerah Köyü üzerinden gelinmektedir. 16 kilometrelik ormanlarla kaplı bir yolu vardır. Yolculuk esnasında bu yolun bitmesini hiç istemeyeceksiniz. Yeşil doğası ve temiz havasıyla ruhunuzu dinlendirebileceğiniz büyüleyici bir yer. Yaylanın üç mahallesi bulunuyor. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Trabzon’da gezip, görebileceğiniz birçok doğal yerler ve tarihi manastırlar, kiliseler bulunmaktadır. Buraya gelmişken mutlaka Sümela Manastırı’nı görmelisiniz. Arkadaşlarınızla birlikte yaylada çadır kampı yapabilir, ırmaklarda rafting gibi doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Öğlenleri mangal keyfi yaparak, akşama doğru kahveniz eşliğinde güneşin batışını izleyebilirsiniz. Trabzon’dan ayrılmadan önce buraya özel organik veya otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Trabzon uçak biletiTrabzon ucuz uçak bileti

En uygun fiyatlar ile Trabzon otelleri Tatil City’de. Ucuz tatil fırsatları ile beraber ucuz Trabzon uçak bileti de web sitemizde!..

Trabzon’da yapılacak şeyler

Trabzon’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Trabzon’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Trabzon gezilecek yerler rehberi hazırladık.