Alaplı Zonguldak merkezine 52 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Zonguldak’a geldiğinizde sizi karşılayan ilk ilçedir. Güreşiyle ünlü olup yayla turizmi gelişmiş bir yerdir. Ceviz, fındık ve balığıyla meşhurdur. Belediye Plajları, Gümeli Bölüklü Yayla, Bacaklı Yaylası görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Alaplı’ya Zonguldak merkezden kalkan dolmuşlarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Rize İkizdere Anzer Yaylası Zonguldak Alaplı’da Gümeli Bölüklü Yaylası

Gümeli Bölüklü Yaylası ilçe merkezine 42 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Gümeli beldesinde yer alan yayla Zonguldak’ın en yüksek noktasındadır. Bacaklı Yaylası’nın eteklerinde büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Arkadaşlarınızla birlikte burada çadır kampı kurabilirsiniz. Bol oksijenli havada, doğayla iç içe, huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Piknik ve mangal yapabilirsiniz. Akşam üzeri ateş yakarak çayınızı yudumlayıp güneşin batışını izleyebilirsiniz. Sabahların erken saatinde nefis köy kahvaltısı yaparak güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Zonguldak’a gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Zonguldak gezi rehberi hazırladık.

Zonguldak’da Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

TatilCity.NET dünya üzerindeki bütün havalimanlarına ekonomik fiyatlar ile ucuz uçak biletleri bulur. Ayrıca kampanyalı Zonguldak uçak bileti tedarik eder.

Zonguldak uçak biletleri