1976 yılında yapımına başlanan Dalaman Havalimanı 1981 yılında tamamlandı. İlk yıllarında az sayıda personel ile uçuş hayatına başlayan havaalanında şuanda 516 görevli çalışıyor. TatilCity.NET size yılın dört mevsimi boyunca da ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti imkanı sunuyor. Dalaman’dan herhangi bir yere veya Dalaman’a uçmak isteyen yolcular uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti de alınıyor. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti buradan bulunabiliyor.

Muğla’da bulunan havaalanı uluslararası sivil hava trafiğinde önemli bir yere sahiptir. Şehir merkezine 6 kilometrelik mesafede yer alan havaalanı bünyesinde 1355 araç kapasiteli otopark bulunur. Aynı zamanda alan içerisinde banka, PTT, sağlık hizmetleri, cafe pek çok sosyal hizmet de vardır. Dalaman Havaalanı tüm bunların çerçevesinde acil durumlar için imkan tanıdığı gibi sosyal olarak da çeşitli özellikle taşır.

Dalaman Havalimanı Uçak Bileti
Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

Muğla il merkezine bağlı olarak iki havaalanı vardır. Bunlardan birisi Dalaman Havalimanı‘dır. 1981 yılından bu yana hem sivil, hem askeri uçuşlar için kullanılan Dalaman havaalanı tam donanımlıdır. Havaalanından iç ve dış hatlar ile uçuş yapmak mümkündür. İlçe merkezlerine ise sadece 6 kilometreklik bir mesafesi bulunur. Yolcular için otobüs, servis ve taksi gibi ulaşım araçları mevcuttur.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Ülkemizin turizm destinasyonları arasında yer alan Muğla, bu özelliğinden dolayı her sene binlerce yolcu ağırlar. Şehrin turisttik ilçelerinden olan Datça, Marmaris, Fethiye ve Dalyan’a gitmek isteyen yerli ve yabancı turistler Dalaman Havalimanı‘nı kullanabilir. Yaz sezonu için ideal olduğundan Muğla’da çok fazla alternatif konaklama yeri mevcuttur. Özellikle yaz döneminde gidilecekse yolculuk öncesinde kalacak yer için rezervasyon yapılması gerekir.

Dalaman Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Yazın Dalaman Havaalanı şehre gelen yüz binlerce yerli ve yabancı turist ağırlar. Bu nedenle Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biridir. Alan aynı zamanda dünyaca ünlü pek çok markanın da ev sahipliğini yapıyor. Uçuşu beklerken vakit geçirmek adına pek çok cafe ve restoranı da mevcut.

Ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Dalaman Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Dalaman’a yolculuk yapmayı düşünen veya Dalaman’dan farklı bir lokasyona uçmak isteyen yolcular ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Dalaman Havalimanı Konumu