Çıldır Gölü, Kars Arpaçay ilçesine yakındır. Ardahan il sınırları içinde yer almaktadır. Akbaba ile Kısır Dağları arasında eşsiz bir manzaraya sahiptur. Kışın donan göl üzerinde paten yapanlar ve etrafında jip safari yapanları ve atlı kızaklarla gezintiye çıkanları görebilirsiniz.

Kars Arpaçay Çıldır Gölü Kars Arpaçay’da Çıldır Gölü

Göl, Yandere ve Büyükçay akarsularıyla besleniyor. Birden çok balık türü bulunuyor bunların başında sazan yer alıyor. Kışın burada balıkçılık yapılmaktadır. Kars’ta bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca Kars’a özel yemekleri tadabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Buraya geldiğinizde mutlaka fotoğraf makinenizi getirmelisiniz. Doğu Ekspresi’yle buraya güzel ve unutulmaz bir tren yolculuğu yapabilirsiniz. Buraya geldiğinizde meşhur Kars peyniri çeşitlerinden kendinize ve sevdikleriniz almayı unutmayın.

Kars seyahati yapmadan şehir hakkında bilgi sahibi olun!.. Sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz bir Kars gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Kars’da Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

Ucuz fiyatlar ile Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de.. Web sitemizde bütün dünya havalimanlarına ucuz uçak bileti bulunur.

Kars uçak biletleri